Bayern a castigat cu 3-1 derbyul cu Werder Bremen, dar dupa un meci slab al ambelor echipe.

werder

Dupa o prima repriza alba, fara goluri, in care prea putine ocazii de gol s-au putut vedea, gazdele au inceput in forta partea a doua, realizand deschiderea de scor la doua minute de la reluare, prin fundasul Per Mertesacker.

Bayern s-a trezit relativ repede iar Arjen Robben a inscris golul egalizator in minutul 65. In minutul urmator Werder ar fi trebuit sa beneficieze de un penalty la hentul lui Gustavo, dar arbitrul nu a vazut si a lasat jocul sa continue. Bavarezii au inscris golul de 2-1 in minutul 76. Mertesacker a impins in proprie poarta mingea trimisa de Gomez in fata portii. Klose a inscris golul de 3-1 in minutul 86 din pasa lui Muller.

robben

Bayern face 36 de puncte si urca pe 3 in clasament, la 3 puncte in spatele lui Leverkusen.

4 Comments
vladt
vladt
3 February 2011 11:02

Poza cu Tim Wiese(sper ca am scris bine) spune totul.

Catalin
29 January 2011 23:06

Bayern eu zic ca acum este in crestere si se vede cu fiecare meci.Muller ma impresionat cel mai mult intradevar este un jucator foarte inteligent si tehnic in teren Bravo lui speram s si markeze mai mult. am stiut k o sa revina dupa 1-0 am simtit k Bayern are puterea sa revina si asta e foarte important, a demonstrat k este o ekipa Mare.

Peter
Peter
29 January 2011 22:40

Sper sa nu vorbesc aiurea, dar in acest meci s-a vazut ca Bayern joaca precum o echipa mare. Inainte de meci, uitandu-ma la echipele de start, ma gandeam la un joc si scor fluviu, nu ma asteptam ca Werder sa ne puna probleme. Dar chiar si asa, Bayern a lovit cand trebuia, si asta ma face sa zic ca jucam iarasi ca o echipa mare, care te ucide cand pare ca jocul nu merge. Sper sa continuam pe acest drum, si atunci orice este posibil.

Florin
Florin
29 January 2011 20:56

sincer, mie nu mi s-a parut chiar asa de slab jocul, am avut 60% posesie si faze de atac decurgeau destul de fluid si de spectaculos, Gustavo a inceput sa-si mai dea drumul, a facut o excelenta demonstratie de tehnica, Robben risipitor de ocazii ca de obicei dar in cele din urma si-a facut treaba cu ajutorul flerului sau, iar pe Gomez ca de obicei l-a gasit inspiratie pe sfarsit cand trebuia sa iasa, au fost cateva scapari in defensiva si iar ne-am luat gol dintr-un sut aiurea dar deviat in propria poarta, insa vedeta acestui meci a fost Muller prin risipa de enrgie pe care o depunea pentru fiecare minge si calitatile sale tehnice