18 May 2024

Werder Bremen 0-4 FC Bayern | Bundesliga, etapa 1

După ce a fost zdrobită de RB Leipzig, scor 0-3, în Supercupa Germaniei, Bayern Munchen a vrut să arate o demonstrație de forță și a nimicit-o pe Werder Bremen, scor 4-0, în prima etapă din Bundesliga.

În minutul 4, debutantul Harry Kane i-a săltat mingea lui Leroy Sane, neamțul a scăpat 1vs1 cu Jiří Pavlenka, iar extrema bavarezilor a finalizat fără emoții. Echipa lui Thomas Tuchel conducea doar cu 1-0 la pauză, iar celelalte trei goluri urmau să vină abia în repriza a doua.

Cu 16 minute înainte de finalul partidei de pe Weserstadion, Harry Kane, nouarul lui Bayern, a bifat prima sa reușită în tricoul campioanei Germaniei.

Vezi această postare pe Instagram

O postare distribuită de @football_time_74

În minutul 90, Thomas Muller i-a pasat în fața porții lui Leroy Sane, iar fostul jucător de la Manchester City a marcat și a reușit să își treacă în cont o dublă.

În cadrul minutelor adiționale, tânărul Mathys Tel a trimis un șut fulgerător la colțul scurt, iar Pavlenka nu a avut ce să mai facă.