27 November 2021

Hertha Berlin – FC Bayern 0-4

Bayern Munchen a făcut spectacol în deplasare la Hertha Berlin. Bavarezii s-au impus cu 4-0 și au urcat pe locul 2 în Bundesliga. Toate golurile au picat în ultima jumătate de oră.
Bayern n-a avut milă de Hertha în prima etapă a returului din Bundesliga. După 2-2 în tur şi 0-0 la pauză, echipa lui Jurgen Klinsmann a încasat primul gol în minutul 60. Reuşita lui Muller a fost urmată de cea a lui Lewandowski, în minutul 73. Cu golul din penalty, Lewadowski a ajuns la cota 20 şi e pe primul loc în topul marcatorilor, alaturi de Werner, de la Leipzig.
Thiago a rupt plasa din apropiere pentru 3-0, în minutul 76, iar Perisic a completat dezastrul pentru Hertha, în minutul 84. Mai mult, Neuer le-a refuzat gazdelor şi golul de onoare. După 4-0 pe Olympiastadion, Bayern joacă etapa viitoare acasă cu Schalke.