FC Bayern – Sevilla 0-0

Bayern Munchen completează careul de aşi al Ligii Campionilor şi e din nou în sărbătoare. Bavarezii s-au calificat după 2-1, la general, cu Sevilla. Returul de pe Allianz Arena s-a încheiat fără gol.

Bayern s-a calificat în semifinalele Ligii Campionilor la cinci zile dupã ce a sãrbãtorit al şaselea titlu consecutiv în Germania.

Pe o arenă arhiplinã, bavarezii au remizat, 0-0 cu Sevilla, într-un meci în care au ratat de trei ori în trei minute prin James Rodriguez, Robben si Lewandowski, sub privirile accidentatului Neuer.

Hummels şi Ribery au încercat şi ei să schimbe tabela înainte de pauză, iar golgheterul Lewandowski a trimis pe lângă în minutul 49.

Zece minute mai târziu, Sevilla a ratat o ocazie uriaşã prin Correa, când transversala i-a salvat pe bavarezi. Acelaşi jucător a văzut roşu pentru un fault dur în minutul 2 al prelungilor. Bayern merge astfel în penultimul act al Ligii Campionilor pentru a şaptea oară în ultimii nouă ani graţie victoriei cu 2-1 din tur.

ECHIPELE

Bayern (4-1-4-1): Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Rafinha – Martinez – Robben, Muller, James, Ribery – Lewandowski

Sevilla (4-2-3-1): Soria – Navas, Mercado, Lenglet, Escudero – N’Zonzi, Banega – Vazquez, Sarabia, Correa – Ben Yedde

sursa: digisport.ro

Poti lasa un comentariu, sau urmari comentariile.