FC Bayern – Besiktas 5-0

Bayern a învins Beşiktaş cu 5-0, într-o partidă arbitrată de Ovidiu Haţegan, şi e ca şi calificată în sferturile UEFA Champions League.

Bayern defilează spre sfeturile de finală din Ligă, după o demonstraţie de forţă în disputa cu turcii, în prima manşă a optimilor. Partida a început cu Ovidiu Haţegan în prim plan: românul l-a eliminat pe Vida şi i-a lăsat pe oaspeţi în zece.
Prima ocazie a venit în minutul 15, când Fabricio a scos senzaţional capul lui Hummels. Turcii au replicat pe contraatac, iar Ulreich a intervenit excelent la şutul lui Quaresma. Bavarezii au deschis scorul pe finalul primei reprize, prin Thomas Muller, şi puteau majora diferenţa în prelungiri, la ocazia lui Arturo Vidal.

Rămasă în zece, Beşiktaş nu a mai contat în repriza secundă. Trupa lui Heinckes şi-a dublat avantajul prin francezul Kingsley Coman. Muller a reuşit prima sa dublă în Liga Campionilor în minutul 65. Scorul final a fost stabilit de Lewandowski, care a punctat în minutele 77 şi 88, iar Bayern are 16 victorii consecutive, în toate competiţiile.

Echipele de start în Bayern – Beșiktaș 5-0

Bayern: Ulreich – Kimmich, Boateng, Hummels, Alaba – Javi Martinez, Vidal – James Rodriguez – Coman, Lewandowski, Muller

Beșiktaș: Fabri – Adriano, Pepe, Vida, Caner Erkin – Medel, Hutchinson – Quaresma, Talisca, Babel – Vagner Love

sursa: digisport.ro

Poti lasa un comentariu, sau urmari comentariile.