560-1440691183

Azi s-a tras la sorti pentru grupele UCL. In grupa F, Bayern München a cazut cu Arsenal Londra, Olympiacos Pireu si Dinamo Zagreb. Iata cum va arata programul echipei:

16.09.15 Olympiacos Pireu – Bayern München

29.09.15 Bayern München – Dinamo Zagreb

20.10.15 Arsenal – Bayern München

04.11.15 Bayern München – Arsenal

24.11.15 Bayern München – Olympiacos Pireu

09.12.15 Dinamo Zagreb – Bayern München

Iata cum arata toate grupele:

GROUP A

Paris Saint-Germain (FRA)

Real Madrid (ESP)

Shakhtar Donetsk (UKR)

Malmö FF (SWE)

GROUP B

PSV Eindhoven (NED)

Manchester United (ENG)

CSKA Moskva (RUS)

VfL Wolfsburg (GER)

GROUP C

Benfica Lisabon (POR)

Atlético Madrid (ESP)

Galatasaray Istanbul (TUR)

FC Astana (KAZ)

GROUP D

Juventus Torino (ITA)

Manchester City (ENG)

FC Sevilla (ESP)

Borussia Mönchengladbach (GER)

GROUP E

FC Barcelona (ESP)

Bayer Leverkusen (GER)

AS Roma (ITA)

BATE Borisov (BLR)

GROUP F

Bayern München (GER)

Arsenal London (ENG)

Olympiacos Pireu (GRE)

Dinamo Zagreb (CRO)

GROUP G

Chelsea London (ENG)

FC Porto (POR)

Dynamo Kyiv (UKR)

Maccabi Tel-Aviv (ISR)

GROUP H

Zenit Sankt Petersburg (RUS)

FC Valencia (ESP)

Olympique Lyon (FRA)

KAA Gent (BEL)

0 0 vote
Article Rating
21 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Ribery7
29 August 2015 20:24

Foarte bun meci facut de echipa. Douglas Costa probabil omul meciului, sunt placut impresionat de el, nu ma asteptam sa fie un transfer atat de reusit.

iliecristian
iliecristian
29 August 2015 20:18

Intr-adevar, victorie mai clara decat ma asteptam, dar si diferența de materie prima intre cele 2 echipe.

iliecristian
iliecristian
29 August 2015 19:21

La ce sume fabuloase platesc cluburile engleze pe fotbalisti, Costa chiar facea 100 mil., mai ales pentru Man. United. Seamana din ce in ce mai mult, ca joc, cu Ribery din vremurile lui bune.

olikahn
olikahn
29 August 2015 18:29

Merg pe un rosu alonso

iliecristian
iliecristian
29 August 2015 18:01

Dante nu mai e la Bayern?

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
29 August 2015 17:46

Bayern joaca fara nici un fundas central in seara asta. Cred ca Alonso cu Alaba vor fi centrali, Lahm si Bernat pe flancuri.

iliecristian
iliecristian
29 August 2015 17:33

Asta-i cea mai tare, sa ai bani si sa n-ai ce face cu ei!

iliecristian
iliecristian
29 August 2015 17:17

Il cumpara definitiv, il formeaza si apoi il vinde in Anglia pe 100 mil. Asta, daca vrea Bayern, pentru ca este singurul club din Germania care daca nu vrea, nu vinde.

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
29 August 2015 15:17

Kingsley Coman appears set to join Bayern Munich after Juventus boss Massimiliano Allegri confirmed he is set to leave.

France under-21 international Coman, 19, joined Juve from Paris Saint-Germain last summer but is now set for a move to the Allianz Arena.

La Gazzetta dello Sport reported on Saturday that Coman, whose Juve contract runs until 2019, was set to join Bayern on a loan deal with an option to purchase the player for €25 million.

Speaking at a news conference on Saturday, Juve boss Allegri told reporters: “Coman will be leaving the club. He wanted to go.”

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
29 August 2015 15:10

Inseamna ca il vrea titular Guardiola, de da 7 milioane pt. un an de imprumut. Eu l-am vazut la Juve, nu e cine stie ce… In fine, poate la Bayern se va autodepasi! 🙂

iliecristian
iliecristian
28 August 2015 22:40

100 mil. este o suma fantasmagorica pentru un jucator trecut de 30 de ani! Son de la Leverkusen pleaca la Totenham pentru aprox. 30 mil. euro, si cred ca multi alti jucători valorosi vor parasi Bundesliga. Din pacate, in Germania se formează jucători, iar cluburile engleze ii cumpara, cam asta este scenariul.

Alex
Alex
28 August 2015 15:45

Se scrie ca man utd ar fi facut o oferta de 50 mil euro pentru lewa… Voi ce stiti?

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
28 August 2015 13:28

Am vazut pe Arsenal in primele trei etape din Premier League. Asta e grupa de golaveraj pt. Bayern! 🙂 E diferenta mare intre Bayern si Arsenal, nici nu se pot compora cele doua… Pe celelalte doua nici nu le pun la socoteala. Cat despre Wolfsburg fac pariu cu oricine ca nu termina in primele doua. Eu chiar ii vad sa dea un mare rateu. In schimb am incredere in Leverkusen, cred ca e peste As Roma. Si chiar si cu Barcelona au sansa lor. Catalanii mereu incep mai greu. Ei mereu au probleme Toamna, la inceput de sezon. Si anul trecut a fost la fel iar din pacate si-au revenit exact perioada cand trebuia, in Primavara. Exact ce astepta Guardiola de la Bayern, varful de forma in Primavara. Noi am avut asta in toamnă, iar dupa a urmat un “recul”.

alexandrul
alexandrul
28 August 2015 7:13

Avem o grupa ideala

iliecristian
iliecristian
28 August 2015 5:59

gery76: Eu nu sunt asa sigur ca Bayern va castiga clar duelul cu Leverkusen, depinde ce tactica foloseste guardiola, oricum in apararea noastra este deranj mare. Cert este ca va fi un meci interesant si cred ca mai echilibrat decat ne asteptam.

gery76
gery76
28 August 2015 3:13

-M-am bucurat sincer ca Leverkusen s-a calificat in grupele CH.League,cred ca are un joc placut ochiului,cu individualitati de marca ,destui tineri talentati in frunte cu Calhanoglu,Bellarabi,Brandt si cu un Bender care se pare a ajuns la o deplina maturitate in joc,au un portar bun pe Leno si un antrenor cu o conceptie moderna de joc,eu zic ca au a doua sansa dupa Barca in grupa si m-as bucura sa-i scoata si pe Roma asa cum a facut cu Lazio. -Sambata seara sunt sigur ca vom vedea un meci interesant,dar asa cum am mai spus eu zic ca Bayern se va impune de o maniera clara ,in ciuda problemelor foarte mari din aparare printr-un joc de atac foarte consistent vom transa duelul clar in favoarea noastra. -Bayern este ca si calificata mai departe din postura de lider al grupei,cred ca si Wolsburg are sanse reale,desi transferul lui De Bruyne cred ca afecteaza cu cel putin 25% randamentul ”lupilor”,insa in ceea ce priveste pe Monchengladbach sunt extrem de sceptic,nu neaparat pentru ca grupa este foarte grea[ceea ce este o realitate],ci mai ales… Citeste mai mult

iliecristian
iliecristian
27 August 2015 19:40

Bayern se califica de pe primul loc, Leverkusen si Wolfsburg au si ele sanse sa se califice de pe locul 2. Bafta, sa se califice toate!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x