0 0 vote
Article Rating
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
gery76
31 July 2015 1:22

-Sunt convins ca cea mai stringenta probelema pe care o are acum Bayern,este aducerea unui fundas central de valoare,practic apararea lui Bayern se bazeaza pe Boateng si pe senzationalul joc de picior al lui Neuer,dar pentru a visa la Liga nu putem miza doar pe ei doi,ca sunt oameni ,nu roboti si se mai intampla sa mai si greseasca.In Rafinha nici eu nu pun mare baza dar acolo printr-un dublaj per,manent cu Lahm ,se mai poate rezolva treaba[asta bineinteles ca Pep nu-l folosestte pe Lahm pe postul de mijlocas la inchidere,s-a mai intamplat sa-i mai vina idei de acestea ”dubioase”.Prin aducerea lui Vidal cred ca Alonso trebuie sa zboare din primul 11,mai ales ca si Thiago a dezamagit in meciurile foarte importante si trebuie sa-si ia revansa sezonul acesta,desi se spera la un alt randament din partea lui,de aceea sunt sigur ca ideal este cuplul de mijlocasi centrali format din Thiago si Vidal.

iliecristian
iliecristian
29 July 2015 18:21

olikahn: Schweinsteiger la cei aproape 31 de ani, nu este un jucator expirat, dar si-a dat seama ca nu are viitor la Bayern, stilul sau de joc fiind incompatibil cu cel al cheliosului. O sa vezi ca la Manchester United o sa joace fotbal, nu o sa plutească. Si este normal sa regretam plecarea sa, a facut ceva pentru acest club, nu-i ca si cum ar pleca Alonso.

olikahn
olikahn
29 July 2015 17:59

frate, da ce l-ati mai plans pe schweinsteiger,el a ales sa plece stiind ca la bayern nu avea postul de titular asigurat,s-au luat bani frumosi pe el, sa fie sanatos, se mai accid de 2 ori tot fara el eram, oricum dupa mine cam plutea pe teren in ultimul timp.Acum tot ce mai sper,alonso sa dispara din primul 11,daca nu dracu ne-a luat

iliecristian
iliecristian
29 July 2015 16:52

Andrei: Nu mai pun baza pe vorbele lui Rummenigge, Schweini credea cineva ca pleaca de la Bayern?

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
29 July 2015 16:02

Corect, trebuie un fundas central. Dar nu cred ca Bayern va mai face vreun transfer vara asta! Off Topic: Bild Sport, “Rummenigge: Muller nu va pleca niciodata de la Bayern!,,

Adolf
Adolf
29 July 2015 14:45

@alexandrul: Chiar daca lotul pare destul de echilibrat, cred ca mai este nevoie de un fundas central si un varf. Nu stiu daca Kurt il poate inlocui cu succes pe Lewandowski atunci cand acesta nu poate evoilua, iar Muller este mai eficient in pozitie de varf retras. In ceea ce priveste fundasul central, este clar ca ne bazam doar pe Boateng si Benatia. Dante nu cred ca mai poate juca in partidele cu miza, dar va fi util in meciurile de campionat in postura de rezerva. Badstuber este un jucator bun dar cu dese probleme de sanatate. Pe aceste considerente am spus de cele doua posturi. Sper sa avem un sezon plin de bucurii, nu neaparat prin prisma rezultatelor ci mai ales prin prisma jocului prestat.

mia san mia!

DanFCBM
DanFCBM
29 July 2015 13:34

alexandrul:Ar trebui un fundas dreapta,poate Seamus Coleman ca Rafinha nu se descurca deloc,iar de Lahm nu cred ca Pep il va ma-i intoarce pe acest post.

alexandrul
alexandrul
29 July 2015 12:12

In sfarsit il avem in curtea noastra.Credeti ca am mai avea nevoie de vreun transfer in aceasta vara?

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
29 July 2015 7:22

Si Xabi Alonso, semnase intr-o Miercuri iar Sambata la bagat titular impotriva lui Schalke. Deci, nu ar fi exclus sa il vedem titular pe Arturo Vidal in Supercupa. Astazi incepe antrenamentele cu echipa, are trei zile la dispozitie sa arate ca e pregatit sa debuteze!

florins
florins
28 July 2015 22:07

Bun transfer Vidal, numai sa fie disciplinat. Este bine ca a mai jucat in Bundesliga, stie cu ce se mananca fotbalul in Germania, dar, in general, am o retinere fata de fotbalistii veniti (direct) din Italia. Medhi Benatia nu m-a convins deloc, de ex. Vidal pare facut din alta fibra si este bine ca isi doreste UCL.

fcdm3
Moderator
28 July 2015 21:04

http://www.tz.de/sport/fc-bayern/bayern-muenchen-arturo-vidal-will-supercup-gegen-wolfsburg-spielen-5299453.html

Desi vine dupa o vacanta de cateva saptamani si 18 ore de mers cu avionul (azi noapte a ajuns la Munchen), el a declarat ca vrea sa joace sambata in supercupa cu Wolfsburg!
Interesant e ca lui Vidal i s-a dat nr. 23, (nr. purtat la toate echipele lui de club din cariera), numar care i se daduse initial lui Ulreich. Insa dorinta lui Vidal a fost prioritara iar lui Ulreich i s-a dat numarul 26.

fcbm81
28 July 2015 18:52

Sa-i uram bun venit la Munchen!!!! Îmi place faptul ca isi doreste CL,daca stau bine si ma gândesc avem in acest moment cativa jucători care nu au castigat acest trofeu si ar fi motivație. Acum mai rămâne sa se adeverească si stirea cum ca Pep ar pleca la sfârșitul sezonului desi daca nu ma insel aceeasi sursa îl dădea ca si plecat chiar dupa dubla cu Barcelona.
Cat despre noul posibil antrenor mi-as dori sa vina Hecking sau Roger Schmidt chiar daca nu au experienta in CL,mai rau decât cu Pep nu poate fi.

fcdm3
Moderator
28 July 2015 17:03

La conferinta de presa Vidal a declarat : „am vrut sa fac un pas mare in cariera mea. Ca jucator, vreau sa ma dezvolt in continuare si sa castiga titluri, cum ar fi Liga Campionilor. Aceasta posibilitate o vad cu Bayern. Pentru ca Bayern este una din cele mai puternice 3 echipe din lume.”
Sammer a declarat si el: „Este un castigator cu o mentalitate excelenta. Ne va ajuta foarte mult cu spiritul sau de lupta, cu flexibilitatea sa, cu aportul sau la goluri. Arturo Vidal reprezinta complexitatea in persoana. Este un om puternic fizic, are forta, este tehnic. El intruchipeaza modul fotbalistului castigator. Suntem foarte fericiti si foarte multumiti ca imbraca tricoul lui Bayern.”
Conform presei, Vidal are un salariu de 10 mil. euro! Adica dublu fata de cat castiga in Italia.

WILLKOMMEN!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x