0 0 vote
Article Rating
8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
iliecristian
iliecristian
22 June 2015 5:44

De cand a venit guardiola la Bayern, parca i-a vrajit pe cei din conducere, nu mai gandesc rational!

fcdm3
Moderator
21 June 2015 21:32

Sepp Maier, despre achizitia lui Ulreich: “nu pot sa inteleg acest transfer!”

fcdm3
Moderator
18 June 2015 17:01

BILD a ajuns la niste concluzii interesante pentru Ulreich. De ce a ales el sa joace la Bayern?
– Pentru bani. Mai bine sta la Bayern pe banca de rezerva aproape un sezon intreg pe 2,5 mil. euro salariul, decat sa se lupte la retrogradare cu Stuttgart (cu posibile accidentari) pentru 2 mil. euro, cat avea acolo.
– Pentru notorietate si trofee. Chiar daca nu va juca decat cateva meciuri pe an, el se va antrena cu cel mai bun portar al lumii la una dintre cele mai bune echipe a lumii si, in mod sigur, va castiga macar un trofeu important. Probabil ca va juca si in Champions League, visul oricarui fotbalist!

fcdm3
Moderator
18 June 2015 11:17

Iata 3 din meciurile lui Ulreich contra lui Bayern:

Bundesliga, 2012-13: Bayern – Stuttgart 6-1
https://www.youtube.com/watch?v=QbUsRLbRIzE

Bundesliga, 2010 – 2011: Stuttgart – Bayern 3-5
https://www.youtube.com/watch?v=NQSE0CxppY0

DFB Pokal, 2010: Stuttgart – Bayern 3-6
https://www.youtube.com/watch?v=XKhnrgJ5EB0

gery76
gery76
18 June 2015 3:53

-Mie acceptarea lui Sven Ulreich de a veni la Bayern la doar 27 de ani,cand majoritatea portarilor se indreapta spre echipe unde sansele lor de a ajunge titulari sa fie cat mai mari,spune totul despre mentalitatea lui de looser a acestuia.Putea sa mai joace cativa ani la echipe de subsol al clasamentului sau chiar in 2 Bundesliga la echipe de locurile 1-5,teoretic in lipsa unor accidentari nedorite putea sa mai aiba 7-8 ani de cariera in fata,chiar si in cazul foarte putin probabil ca Neuer peste o perioada sa doreasca sa plece,Bayern tot transfera un portar de top,nu sta sa faca experimente cu Ulreich.

bavarezul13
bavarezul13
17 June 2015 19:57

@fcdm3: Nu are rost să aduci un tânăr promițător să rugineasca pe banca de rezerve. Un portar experimentat, bun și care să accepte statutul de rezervă e tot ce ne trebuia. Cu siguranță Ulreich acceptă să fie doar pe bancă, însă niciodată nu mi-a dat impresia că ar fi un portar “bun”. Eu sincer n-aș fi adus niciun portar, mă bazam pe Neuer să ducă tot sezonul, dacă erau probleme 2-3 meciuri prin campionat le câștigi și cu Starke sau Zingerle în poartă.

fcdm3
Moderator
16 June 2015 20:03

Din punctul meu de vedere, Ulreich nu avea ce cauta la Bayern. Nu este nici un portar prea tanar (face 27 ani peste doua saptamani), nici de perspectiva, nici nu are cine stie ce valoare. De fapt, in meciurile contra lui Bayern, Ulreich a fost un fel de ciuca a batailor, incasand aprope de fiecare data un sac de goluri. Mai precis, din cele 13 meciuri jucate cu Stuttgart contra lui Bayern, Ulreich a pierdut tot de atatea ori, neaparand grozav in niciunul din aceste 13 meciuri si a incasat nu mai putin de 37 de goluri! Adica o medie de 2,85 de goluri/meci!
Ulreich, care a costat 3 mil. euro, a venit ca portarul nr. 2 al echipei, inaintea lui Tom Starke (34 ani), care este vesnic accidentat. Se pare ca ceilalti portari tineri ai echipei Leopold Zingerle (21 ani) sau Ivan Lucic (20 ani) nu sunt prea copti pentru a face pasul la echipa mare.
Daca tot vroiam sa luam un portar valoros puteam sa-l luam pe Timo Horn (22 ani) de la FC Koln.

florins
florins
16 June 2015 17:31

Salut acest transfer, nu este un pas inapoi pentru Sven Ulreich! Este cazul ca un club de talia lui Bayern sa aiba si rezerva de portar valoroasa, la cate meciuri sunt acum intr-un an competitional. Apoi, cred ca s-a vazut ca Neuer a mai avut momentele sale de “relaxare”, iar o rezerva buna il poate tine mai bine si pe el in priza.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x