30 November 2021

Werder Bremen – FC Bayern 0-4

Bayern Munchen a făcut spectacol aseară în Bundesliga. Jucătorii lui Pep Guardiola s-au impus cu 4-0 pe terenul celor de la Werder Bremen şi au ajuns astfel la victoria cu numărul 20 în actualul sezon al campionatului Germaniei.

Thomas Muller a deschis scorul pentru bavarezi în minutul 24. Până la pauză, oaspeţii şi-au dublat avantajul, după ce internaţionalul austriac, David Alaba a înscris magnific din lovitură liberă.

În repriza secundă oaspeţii au continuat să atace, iar în minutul 74 Robert Lewandowski a dus scorul la 3-0, după o pasă a lui Muller. Acelaşi Lewandowski şi-a trecut în cont dubla în prelungirile partidei, stabilind totodată şi rezultatul final de 4-0.