Bayern Munchen încheiat scurta perioada petrecuta de Paderborn ca lider Bundesliga invingandu-i pe acestia cu 4-0.

Dupa aceasta victorie, Bayern a revenit ca lider in Bundesliga acumuland 11 puncte din 5 jocuri.

Paderborn, al cărui buget este de 5 milioane de euro pe an, a ajuns la Munchen ca lider neașteptat dupa ce obtinuse doua victorii si doua egaluri in primele 4 jocuri.

Mario Götze a deschis scorul din pasa lui Thomas Müller în al optulea minut. Golgheterul ultimului sezon din Bundesliga, Lewandowski, a dublat avantajul bavarezilor șase minute mai târziu cu un șut superb de la 18 metri.  Acelasi Götze a marcat pentru 3-0 în minutul 78 iar Müller a inchis tabela dupa o pasa a lui Robben cu cinci minute inainte de final.