Partida face parte din cadrul etapei a cincea din Bundesliga si va avea lovitura de start marti seara la ora 21:00, ora Romaniei.

Bayern Munchen nu si-a intrat inca in ritm, desi dupa patru etape scurse nu a simtit gustul esecului. Campioana ultimilor doi ani in fotbalul german a inregistrat doua victorii si doua remize pana acum, iar cu opt puncte si un golaveraj deloc impresionant de 5-2, trupa lui Pep Guardiola se afla pe pozitia a patra. Bayern are in continuare absenti importanti la echipa, printre care si vedetele Robben si Ribery. Pe Bayern o desparte doar golaverajul de prima pozitie in clasament, lupta fiind foarte stransa in acea zona a clasamentului.


Paderborn este o formatie nou-promovata, deloc obisnuita cu atmosfera din Bundesliga, insa contrar acestor lucruri, echipa se afla pe primul loc al clasamentului, cu opt puncte dupa patru etape in care nu a simtit gustul infrangerii, avand cel mai bun golaveraj din Bundesliga, cu sapte reusite si doar doua goluri incasate. Etapa trecuta Paderborn a trecut de Hannover pe teren propriu, scor 2-0, Stoppelkamp marcand in prelungiri golul sezonului, de la peste 80 de metri de poarta adversa.


Cele doua tabere nu au avut prea multe ocazii cand sa se intalneasca, tinand cont ca Paderborn a evoluat prin ligile inferioare in istoria recenta. In 2001 a avut loc singurul joc direct, castigat de Bayern Munchen atunci cu scorul de 5-1 in DFB Pokal sau Cupa Germaniei.

sursa: casapariurilor.net

0 0 vote
Article Rating
9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Noclip
Noclip
24 September 2014 9:31

Unde vedeti voi ca am pierdut am jucat super bine 4-0 putea fi chiar si 8-0:)

gery76
gery76
24 September 2014 1:08

-Am vrut sa spun ca acest baiat in ultimii 4 ani a jucat aproape toate meciurile lui Bayern,dar si ale nationalei si totusi are cei mai multi km alergati si la club si la nationala.

-Pentru mine reprezinta un model pentru asa zisii fotbalisti romani,jucatori ce fac tusa pe la echipe de duzina din Turcia sau de prin tarile arabe.

gery76
gery76
24 September 2014 1:01


-Ai 100% dreptate,Thomas

synp
synp
23 September 2014 23:16

“Nu prea înţeleg cum a ajuns Paderborn până aici.”
Cu avionul?

BCry
BCry
23 September 2014 23:01

Na…ca aici nu e vorba de Guardiola…e vorba clar de jucatori cum au chef sa joace…se vede clar cand jucatorii joaca nu avem adversar chiar daca e vorba de Padeborn..s.a.m.d…luati de aici contestarilor lui Pep G. ……4-0..si cam atat.yuhuuuuuu…la mai multe victorii…ca sa tineti voi cu “adversarii” cum zic unii de pe aici ca sa-l demita pe Guardiola..hmmm,,,pfff…
O seara buna!
PS: Numai la VICTORII comentez.

darkmac
Admin
23 September 2014 22:56

Meci frumos , plăcut, aproape perfect. Trebuie să îl remarc din nou pe Müller, omul ăsta este extraordinar. Nu prea înţeleg cum a ajuns Paderborn până aici.

iliecristian
iliecristian
23 September 2014 18:43

Este bun si un egal, ne mentine in lupta pentru titlu! Unde sunt cei care anul trecut jigneau pe toti cei care criticau jocul lui Bayern? Si care nu mai conteneau cu laudele la adresa lui Guardiola si jocului lui Bayern, statistici, posesie, etc.? Bayern ce a jucat la inceputul sezonului trecut, a jucat din inertie si datorita unor jucatori de exceptie, care din pacate incep sa se piarda de cand a venit genialul Pep, si tare mi-e ca i se termina mandatul “genialului” si Bayern ramane doar cu amintirile frumoase din era Heyckens.

DDP99
DDP99
23 September 2014 16:04

Să vedem ce face Bayern în acest meci, dar dacă joacă cum a făcut-o cu Hamburg nu m-aș mira dacă am pierde. Să vedem meciul și apoi putem vedea cât de genial este Guardiola, cum tot am auzit la TV și la câțiva de aici pe care nu-i poți convinge că ar trebui făcută o schimbare la club nici dacă am primi 5 goluri într-un meci, dar eu cel puțin aștept finalul meciului pentru a trage niște concluzii. MIA SAN MIA.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x