Bayern Munchen este tentată să dea o lovitură pe piața transferurilor și își propune aducerea lui Sami Khedira pe Allianz-Arena.

Campioana Germaniei încearcă să îl convingă pe mijlocaș să revină în Bundesliga, de unde a plecat la Real Madrid, în 2010. El mai are contract cu deținătoarea UCL pentru acest sezon și cel mai probabil nu va rămâne pe Santiago Bernabeu.

Khedira a fost extrem de aproape de Arsenal în acestă vară, Real Madrid acceptase oferta englezilor, însă jucătorul nu a căzut de acord cu tunarii în privința salariului.

Publicația MARCA merge pe această idee și iese pe prima pagină cu informația conform căreia Khedira ar fi stat de vorbă cu reprezentanții lui Bayern și ar fi ajuns la o înțelegere.

Formația din Munchen ar vrea ca mijlocașul să rămână la Real încă un sezon, pentru a deveni liber de contract, iar apoi i-ar oferi o primă de instalare consistentă și salariul dorit în această vară la Arsenal.

În cazul în care nu devine liber de contract, Khedira nu va fi lăsat să plece de la Real Madrid fără cel puțin 20 de milioane de euro. În aceste condiții, este de înțeles de ce Bayern vrea să îl aducă pe Allianz abia vara viitoare.

sursa: digisport.ro

0 0 vote
Article Rating
10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
iliecristian
iliecristian
3 August 2014 11:57

La multi ani Schweinsteiger! Imi pare rau pentru intarziere, dar acum m-am reintors in tara din vacanta.

Noclip
Noclip
1 August 2014 22:49

Super Bayern !

florins
florins
1 August 2014 13:46

La multi ani Schweinsteiger! Pt mine el a intrat in galeria istorica, alaturi de Gerd Muller, Beckembauer, Mathaus, Oliver Kahn, jucatori pe care i-am iubit la vremea lor foarte mult. Schweini trebuie sa se pensioneze de la Bayern!

bavarezul13
bavarezul13
1 August 2014 13:32

Astazi LEGENDA clubului nostru Bastian Schweinsteiger implineste varsta de 30 ani. Cu acest prilej suntem datori cu totii sa-i uram LA MULTI ANI!

Edi
Edi
1 August 2014 12:33

LA MULTI ANI SCHWEINI! Sper sa joci pentru noi pana la 38 de ani, iar dupa tu si Lahm sa ramaneti la Bayern si cine stie, poate intr-un viitor apropiat, chiar din postura de conducatori.

alexandrul
alexandrul
1 August 2014 12:01

La multi ani Schweinsteiger

bavarezul13
bavarezul13
1 August 2014 0:25

La ora 3 in aceasta noapte avem pe Eurosport2 primul amical al bavarezilor din America.

bavarezul13
bavarezul13
31 July 2014 9:51

@Ribery7: Neuer 87(87), Alaba 85(83), Boateng 81(81), Schweinsteiger 88(88), Thiago 81(81), Shaqiri 81(80), Ribery 85(88), Robben 88(88), Gotze 83(85). Primele sunt notele pe care le consider eu normale, cele din paranteza sunt cele care cred ca vor fi in joc. In legatura cu restul jucatorilor sunt de acord.

Ribery7
30 July 2014 22:18

In alta ordine de idei, se apropie lansarea jocului tip simulator fifa 15. Improvizez o lista cu notele jcuatorilor lui Bayern din fifa 14, iar in dreapta cat cred eu ca ar trebui sa primeasca pt actuala editie:
Neuer- 86 – 86
Alaba- 82 – 84
Bernat- 72 – 77
Boateng- 81 – 83
Badstuber- 81 – 78
Dante- 84 – 82
Lahm- 87 – 87
Rafinha- 76 – 78
Martinez- 84 – 83
Rode- 77 – 78
Schweinsteiger- 88 – 89
Thiago- 81 – 82
Shaqiri- 80 – 80
Ribery- 90 – 88
Robben- 88 – 90
Gotze- 85 – 86
Muller- 85 – 87
Pizarro- 81 – 80
Lewandowski- 86 – 88
(Reus- 85 – 87)
Am incercat sa fiu cat mai obiectiv posibil si sa tin cont de modificarile inregistrate in editiile trecute. Dar ma astept ca Muller, Robben, Gotze, Neuer si Schweinsteiger sa primeasca cu un punct mai putin decat am spus eu in dreapta.

Ribery7
30 July 2014 22:09

Mi se pare ceva mai bun decat Martinez(5-10%)+ ca e neamt. Insa cere un salariu enorm, 13 mil pe sezon+ o prima de instalare, ar ajunge foarte mult pt un post care poate fi ocupat cu succes(ca doar am dat 40mil de euro acum 2 ani) de Martinez, Schweinsteiger si chiar si Rode. Dc sa nu aducem un fundas central (+Reus)?

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x