1098322_737955682911317_528405367_nLionel Messi, Franck Ribery si Cristiano Ronaldo sunt cei trei finalisti care se vor bate pentru trofeul de cel mai bun jucator al Europei in sezonul 2012-13.

Superstarul Barcelonei, Leo Messi, mijlocasul lui Bayern, Ribery, si atacantul de pe Bernabeu, Cristiano Ronaldo s-au clasat pe primele trei locuri dupa voturile exprimate de jurnalistii din toate tarile afiliate UEFA.

Sezonul trecut, Messi a castigat titlul in Spania, Ribery a cucerit trofeul Champions League, titlul si Cupa Germaniei, in timp ce Cristiano Ronaldo s-a multumit ‘doar’ cu titlul de golgheter in Champions League.

Jurnalistii francezi de la L’Equipe sunt convinsi ca Franck Ribery va fi desemnat jucatorul sezonului in Europa, in cadrul ceremoniei pentru tragerile la sorti ale grupelor Champions League din aceasta seara.

Cine a completat top 10:
4. Arjen Robben (NED) – Bayern Munchen
5. Robert Lewandowski (POL) – Borussia Dortmund
6. Thomas Müller (GER) – Bayern Munchen
7. Bastian Schweinsteiger (GER) – Bayern Munchen
8. Gareth Bale (WAL) – Tottenham
9. Zlatan Ibrahimovic (SWE) – Paris Saint-Germain
10. Robin van Persie (NED) – Manchester United

Sursa: sport.ro

 

In mod normal clar ar trebui sa castige Frank Ribery, sper doar sa se si intample asta, altfel e o furaciune pe fata. Ma bucur ca in top 10 cei mai buni jucatori din Europa, 4 sunt de la Bayern(ar mai putea fi Lahm, Neuer, Martinez, dar e bine si asa). Mia san mia

0 0 vote
Article Rating
15 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Grigoras
Grigoras
30 August 2013 11:25

Totusi cred ca Messi nu trebuia sa fie in ultimii 3, Robben trebuia sa fie.Bine ca a castigat Ribery! 🙂

GnXxUbik
GnXxUbik
29 August 2013 19:37
GnXxUbik
GnXxUbik
29 August 2013 19:36

Din cauza comentariilor idioate prefer sa ma uit direct pe site-ul UEFA

LoanShark
LoanShark
29 August 2013 19:05

Ce nervos,stresat era Ribery la Gala dupa ce a urcat scarile s-a pus langa femeie dupa aceea s-a pus in mijloc unde venea trofeul si ca sa fie totul mai frumos s-a mai lovit si de Messia.

LoanShark
LoanShark
29 August 2013 18:59

Pacat ca nu a prins Robben podiumul,pe undeva merita si el sa fine in ultimii trei.

Varti
Varti
29 August 2013 18:19

Asa este Ribery7! Eu am urmarit festivitatea pe Eurosport, mult mai buni comentatorii.

Ribery7
29 August 2013 18:07

Cata lipsa de respect din partea celor de la digisport1! In timpul deceenarii premiului lui ribery, dar si pe parcursul interviurilor ei vorbeau despre steaua. Unii, eu, vroiau sa auda ce au de zis jucatorii, aveau timp sa analizeze sansele stelei dupa cei din regie. Bataie de joc

GnXxUbik
GnXxUbik
29 August 2013 18:05

@Edi: Rusii mereu au fost un adversar dificil, maia les daca ne prinde celebra iarna ruseasca. Cetatenii pot fi surclasati relativ usor, desi cred ca au invatat multe din greselile trecutului. Viktoria Plzen eu spun ca va fi o surpriza frumoasa. I-am vazut jucand in preliminarii si oscileaza foarte mult. Teoretic nu ar trebui sa ne punem mari probleme,dar cu noul sistem al noului antrenor apreciat de acest forum, cred ca vor fi cateva probleme. Dar Bayern este prea puternica pentru restul grupei. Imi pare rau ca nu a picat cu Steaua sa ii vad si eu acasa. Deja ma gandeam sa imi iau bilet VIP…ata ete! Las’ ca se intalnestecu Steluta in finala! 🙂

Edi
Edi
29 August 2013 17:59

Felicitări Franck Ribéry, cel mai bun fotbalist european din sezonul 2012-2013!!!!!

GnXxUbik
GnXxUbik
29 August 2013 17:57

Riberyyy!!!!

Edi
Edi
29 August 2013 17:51

Grupa D:Bayern München, CSKA Moscova, Manchester City,Viktoria Plzen
Sa avem emoții ca nu vom câștiga grupa? 🙂

Ribery7
29 August 2013 16:14

Ma tem ca ii vor da acest trofeu lui Ribery ca sa poata sa ii dea tot lui messi balonul de aur

GnXxUbik
GnXxUbik
29 August 2013 15:28

Cred ca tot Fantomessi iese si anul acesta. Platini e fanul lui nr.1

LoanShark
LoanShark
29 August 2013 15:23

Ribery a castigat ce a fost mai important,a castigat tot ce se putea castiga cu echipa,fata de ceilalti doi pe plan personal ii bate doar la assist-uri,asta spune multe,e un jucator de echipa,deci e obligatoriu sa castige,fara doar si poate va castiga.

Grigoras
Grigoras
29 August 2013 14:51

Neuer a aparat senzational sezonul trecut si merita sa fie in top 10. Sper din tot sufletul sa castige Ribery,iar daca nu se va intampla asta,vorba lui Marius09: “o furaciune pe fata”.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x