0 0 vote
Article Rating
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
CiprianPH
CiprianPH
27 May 2013 20:40

Parerea mea este ca intr-o faza in care unor jucatori precum Mandzukic si Lewandowski le este imposibil sa dea gol, Gomez va reusi…
Si cred ca timpul ne va da dreptate. Nu sunt un mare fan Gomez, dar apreciez pragmatismul lui.
In alta ordine de idei…sa ne fereasca Dumnezeu sa-l avem adversar !

alexandrul
alexandrul
27 May 2013 14:31

grigoras:poti intreba 1000 de persoane si toate iti vor spune ca lewa e mai tehnic,dar e parerea ta,crede-ma ca tehnicitate e mult peste gomez,eu mi-as dori sa ramana si gomez,e super atacant

Pupp3tMast3r
Pupp3tMast3r
27 May 2013 14:17

am fost cam dur,stiu dar asta e adevarul!ii sunt recunoscator ptr f multele goluri pe care le-a dat ptr noi dar tineti cont la ce mijloc a avut in spate,o masinarie de produs ocazii pe banda rulanta,cand ai pe benzi ribery si robben,sustinuti de lahm si alaba,cand ai in spate niste oameni cu niste pase filtrante geniale cum me muller sau schweini…nu e asa greu sa marchezi zeci de goluri.Pe Mandzukic il apreciez ptr etica sa,munceste mult si in defensiva,e bataios,ador atitudinea lui,dar cam atat…Lewa e clar peste amandoi(de Pizarro nici nu mkai vb ptr ca e batran)…in opinia mea,Lewa e al 2lea atacant ca valoare din lume,dupa Falcao(si nu prea vad sa ajunga Falcao la Bayern) asa ca ramane cea mai buna alternativa,practic e singurul post pe care nu aveam inca un jucator de clasa mondiala,in rest,toate posturile sunt ocupate de jucatori de 5 stele…poate ne-ar mai trebui un fundas central,avand in vedere situatia lui Badstuber(preferatii mei sunt Papadopoulus de la S04 si Hummels de la BVB) dar e greu sa-i aducem pe acestia… in rest e o echipa… Citeste mai mult

Pupp3tMast3r
Pupp3tMast3r
27 May 2013 14:02

Gomez e o petarda,sare mingea din el ca din coltul mesei,cand ajunge mingea la el se incetineste jocul lui bayern,moare faza,nici cu capul nu exceleaza desi e inalt…e aproape dramatic sa-l vezi cu mingea la picior…singura lui calitate e pozitionarea…adica in afara de a fi un pomanagiu nu are nici o legatura cu sportul asta,e un anti-talent,nu degeaba i se spune “dulapul zburator”
pai daca Mandzukic,care desi e foarte bataios si ajuta mult echipa,sa fim sinceri,nu e un vreun super atacant,e un jucator de mana a 2-a(in comparatie cu nivelul celorlalti jucatori de la bayern)i-a luat locul va dati seama cat de bun e Gomez… Lewandowski e un jucator complet,are technica,are viteza,are sut,e bataios si inteligent in joc,excelent in regim de viteza,se potriveste perfect in combinatiile fulger cu ribery/robben/muller etc…unde mai pui ca va fi aici alaturi de Gotze cu care a facut un tandem extraordinar!

Grigoras
Grigoras
27 May 2013 14:00

Eu te contrazic alexandru, Lewandowski nu este mai tehnic decat Gomez.

alexandrul
alexandrul
27 May 2013 13:24

parerea mea este ca lewandowski e mai util,e mult mai tehnic decat gomez si mai in forma si mai tanar,ce zici flo?

flo
flo
27 May 2013 13:21

Levandowski e mai tehnic dar Gomez este peste el, parerea mea. Nu zic ca ar fi o achizitie rea.

alexandrul
alexandrul
27 May 2013 12:55

din cate vad peste tot in presa,R.Lewandowski,este acontata de catre noi,este un super transfer dupa parerea mea,si cred ca este si un om de caracter doar ca miza din finala si-a spus cuvantul

Pupp3tMast3r
Pupp3tMast3r
27 May 2013 11:55

http://www.youtube.com/watch?v=qHOvTHn3dHQ bavarez adevarat!

alexandrul
alexandrul
27 May 2013 9:58

la fel si eu si orice suporter adevarat al nosstru,fortza bayern

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x