IN-CAN-TA-TOR! Bayern a facut spectacol cu Hannover 96, echipa cu aspiratii europene! Decat 3 minute s-au bucurat oaspetii de 0:0 pentru ca imediat Javi Martinez a marcat golul de 1:0 print-o semi-foarfeca superba! Spaniolul, la primul sau gol pentru bavarezi, a fost cel mai bun de pe teren! A urcat in atac, a recuperat, a dat super-pase, a facut pressing… Incepe sa-si justifice o parte din cele 40 de mil. investite in el. Dar de-abia acum incepe acomodarea. Kroos, de asemenea, a dat un gol fantastic din vole in cadere. Sa nu-l uitam si pe Mario Gomez care a dat gol la prima atingere de balon sau pe Ribery, din nou cu un travaliu imens.  Dante, la primul gol pentru Bayern, acelasi luptator. Insa nu numai ei trebuie laudati ci toti jucatorii care, s-au ambitionat, dupa criticile lui Rummenigge din zile trecute si s-au intrecut pe ei insisi. Nu au mai plimbat mingea de latul terenului ci au jucat mult mai direct pe poarta cu numeroase suturi si pase filtrante. Au jucat agresiv si pressingul  facut nu prea i-a lasat pe cei de la Hannover sa respire!

Golurile au fost marcate de Martinez (.3),  Kroos (.24), Ribery (.37), Dante (.63) si Gomez (.67)

Notele celor de la BILD sunt foarte mari: Neuer 2, Lahm 2, Dante 2, Badstuber 2, Alaba 2, Schweinsteiger 2, Martinez 1, Muller 2, Kroos 1, Ribery 2, Mandzukic 3. Au mai jucat: Gomez 1, Tymo si Shaqiri, ultimii doi fara nota.

Caseta tehnica:

Ocazii de gol:18-9

Mingi salvate de portari:5-7

Posesia mingii:58%-42%

Cornere:5-2

Faulturi:13-16

Cartonase galbene:2-4

Cele mai multe ocazii:Ribery – 5

Cele mai multe contacte cu mingea:Ribery – 108

Scorrerul meciului:Kross – 2 assisturi si un gol

Cele mai bune pase:Dante – 42 (100%!)

Cel mai faultat:Ribery – 4

A faultat cel mai mult:Martinez – 4

Bilant general: Bayern – Hannover 47 jocuri, 30 victorii, 8 egaluri, 9 infrangeri, golaveraj 125:50!

Cel mai mare scor, in 17.04.2010: Bayern – Hannover 7:0.

0 0 vote
Article Rating
21 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DevilMayCry
Admin
25 November 2012 22:08

@CivikRO: Inseamna ca n-ai vazut meciurile lui Bayern cu Man Utd. A fost exact invers cum ai spus tu. Bayern a fost mai buna 3 din 4 reprize cu United (englezii au fost mult mai buni doar in prima repriza la ei cand au condus cu 3-0), inclusiv statisticile meciului dovedesc acest (http://www.uefa.com/uefachampionsleague/season=2010/matches/round=2000030/match=2000477/postmatch/report/index.html)

Iar legat de meciurile cu Real. La fel, nu ai vazut nici meciurile astea. Bayern i-a dominat de capsunari atat in tur cat si in retur. Gomez a ratat in acele doua meciuri cat pentru 10 meciuri.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
25 November 2012 20:30

FELICITARI FC BAYERN pentru victoria cu HANNOVER 96. URMEAZA DORTMUND sa plece invinsa de pe ALLIANZ ARENA.Sper sa fie un meci spectacol “si pentru o singura dreptate sa invinga cel mai bun”. @fcdm3 din partea mea ai tot respectul si stima pt tot ceea ce faci pt acest fan club,inclusiv sa aperi valoare unui asemenea simbol in fotbalul european si mondial.Marele atot stiitor in fotbal @CivikRO,vine si ne comenteaza aici stiri cum ca Dortmund a facut nu stiu ce mare isprava.Este frumos sa stai acasa si sa nu te iei la tranta cu mari giganti din europa in primul sezon iar in al doilea sezon sa fii “dezastrul-catastrofa grupei”.Este frumos sa iei campionatul cand joci odata la 7 zile si cu mici exceptii la 3,fata de FCB care joaca din 3 in 3 zile si mai are si jucatorii toti pe la echipele nationale….dupa asa lupte multi viteji se arata.Daca FCB ar fi fost in locul lui Dortmund si ar fi castigat 2 campionate la rand,jucand doar de “acasa”…pun pariu ca ar fi fost scrum de suparare.Daca Dortmund este echipa… Citeste mai mult

Ribery7
25 November 2012 20:24

@CivikRO: Aberezi; in primul rand, noi nu o consideram pe Dortmund o echipa slaba. Iar in europa ovolutiile bune ale lor ne bucura pt ca arata lumii cat de puternic este campionatul german, intrucat mai intai Bayern, apoi Drotmund au trecut cu usurinta de Real Madrid, echipa umflata cu pompa de mass-media.

Tu zici ca Bayern nu a facut decat 2-3 meciuri reusite in europa si nici nu se compara cu barcelona. Voi vorbiti? Voi nici macar prezenti nu ati fost:)) Ce ati facut voi anul trecut? Aaa, nu aveati experienta! Apoel Nicosia avea? Are CFR-ul experienta? Avea urziceniul?

Zici sus si tare ca rezultatele din anii trecuti nu conteaza, dar dai drept argument faptul ca in urma cu 4 sezoane barcelona a castigat cu 3-1?
Aberezi in ultimul hal… Nu uita un lucru: Peste 10 ani, Bayern va fi in continuare un club mare, un colos al europei, Dortmund nu!

lesas
lesas
25 November 2012 20:01

@fcdm3: Personajul sigur nu stie ce vorbeste ca intr-un comentariu scrie ca bvb poate bate pe oricine din europa , iar mai sus scrie ca borussia e nr 1 in lume.
O rugaminte ar fi sa-l mai lasi sa posteze ca pe blogul lui nu are cu cine comunica, fanii aia multi din romania nu se mai gasesc .
Ce mare fan care nu-i pasionat de istoria clubului pune si locurile 2 la palmares ?
Concluzia ar fi ca e invidios si frustrat!

CivikRO
CivikRO
25 November 2012 19:02

@fcdm3: Promit sa fie ultimea mea postare pe acest forum, care e plin de cunoscatori si e deja prea mult pentru mine. O sa fiu foarte acid si probabil si foarte enervant, dar sper sa nu depasesc limitele bunului-simt. Ce imi scrieti voi in replica, nu ma intereseaza, eu o sa prezint lucrurile din punct de vedere obiectiv, exact cum stau in momentul de fata. Voi “va credeti” germani si vorbiti despre niste valori care va sunt straine, credeti-ma pe cuvant. Sunteti mai subiectivi ca mine! Asa, sa nu uit, urmaresc cam 4 din 5 meciuri de ale lui Bayern, deci nu sunt strain de stilul vostru de joc, dar ieri am preferat sa urmaresc Borussia pe net si sa nu ma uit la Bayern. Dar pot sa spun ca Werder, Stuttgart, Hamburg (meciuri de ale lui Bayern pe care le-am vazut) s-au dat din fata voastra, evitand orice incercare de atac sau sa va puna in vreun fel in pericol. Cu Dortmund nu a fost asa. Nu ma plang de asta, deci treceti peste…Sambata puteti demonstra cu adevarat, pentru… Citeste mai mult

lesas
lesas
25 November 2012 16:12

@CivikRO: nu inteleg cum te poti scuza de rezultatesi doar o echipa mica poate sa se planga astfel , daca e sa ne uitam in sezoanele anterioare se intampla la fel doar ca echipele erau inversate

West
25 November 2012 13:45

CivikRO@ care este problema ta ? te bagi ca musca in lapte

CivikRO
CivikRO
25 November 2012 13:12

@Ribery7: Vad ca va e tare dor de mine in ultimul timp. 🙂 Nu am multe de spus despre partida voastra, nu am vazut meciul lui Bayern, m-am uitat la meciul Borussiei pe internet. Am vazut doar golurile intr-un rezumat, frumoase primele 2. La ultimul mi s-a parut fault in atac, dar nu mai conteaza, 4 sau 5, tot aia. Pot doar sa repet ce am scris si pe blogul Borussiei, si anume: “2-1 la Mainz! Am vazut meciul si pot spune ca am castigat o partida foarte grea, un meci pe viata si pe moarte, cu o echipa extrem de incomoda, care parca a jucat meciul decisiv pentru titlu. Raman 9 puncte fata de Bayern, care a batut cu 5-0 pe Hannover – iar un exemplu de echipa care a facut o partida mare cu noi, iar aparent cu Bayern au fost doar mielusei. Anul acesta toate echipele vor sa ne bata pe noi, pe Bayern mai putin…dar ce ar fi sa se impiedice Bayern la Freiburg si sa avem “doar” 7 puncte de recuperat la meciul direct? Suna… Citeste mai mult

florin.b
florin.b
25 November 2012 13:07

Echipa noastra a jucat foarte bine, ma bucura golurile lui Martinez, Dante si Gomez. Totusi, Hannover avusese meci cu 2 zile inainte, poate asa se explica prestatia foarte slaba din meciul de ieri.
Bayern arata intr-adevar ca o echipa, toti jucatorii marcheaza, mai ales de la mijloc in sus. Par sa aiba un grup unit, si aici e si meritul antrenorului si al conducerii. In mandatul lui van Gaal, erau tensiuni la echipa care se reflectau in rezultatele slabe.
Dante s-a integrat excelent in echipa, sezonul asta nu a lipsit niciun minut de pe teren (singurul, alaturi de Neuer), si a avut cateva meciuri in care nu a gresit nicio pasa.

Ribery7
25 November 2012 10:59

App, unde sunt fanii lui Dortmund acum? Dc nu mai intra pe siteul nostru sa comenteze? Ca doar acum au destule subiecte, 5 goluri de analizat!

Ribery7
25 November 2012 10:55

Si inca o veste buna, Real Madrid a pierdut cu 1-0 la betis acasa. Nu stiu voi dar eu ma bucur nespus de raul celor de la Ireal, Varzelona, City, Chelsea.

Di Maria, jucator cotat la, ATENTIE, 40 MIL EURO, peste schweinsteiger, Muller, Robben, a dat un assist numa’ bun pt adversari, ducand la primul gol incasat de Casillas din exteriorul careului dupa 8 luni. Ceea ce vreau sa subliniez este ca, desi inafara de Bayern, cele mai multe meciuri pe care le vad sunt ale realului de cand a venit ronaldo aici, si niciodata nu l-am vazut pe acest argentinian sa faca ceva bun! Sa dea un gol, un assist, sau un sut periculos pe poarta! De driblinguri nu mai zic, nu stie efectiv nimic. Pur si simplu este un jucator EXTREM DE SLAB si va fi un mister pentru mine dc este cotat la 40 mil euro, la numai 2 mil sub Ribery!! si la 12 peste Robben!!

bayernvlad
bayernvlad
25 November 2012 8:05

La cum joaca Barcelona in acest an parerea mea e ca nu ar trebui s-o mai consideram etalonul fotbalistic. Eu cred ca in acest an suntem mai buni ca ei.

gery76
25 November 2012 4:30

-A fost un meci de care sincer mi-a fost frica,insa prestatia lui Bayern Munchen,a fost una senzationala,scorul putea fi mult mai mare,decat acest 5-0,pur si simplu,Bayern a dat o lectie de fotbal!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x