Bayern Munchen si-a lansat de curand noile echipamente cu care va juca in sezonul viitor in Champions League. Sunt negre, si au insertii de portocaliu – culoarea la moda pentru noul sezon. Si tricourile de deplasare din Bundesliga vor contine mult portocaliu.

Tricourile pot fi cumparate incepand cu 12 iulie de pe site-ul oficial. Singura problema este ca spre exemplu un tricou masura M, cu logo Champions League pe maneca + livrarea in Romania ar costa aproape 100 de euro.

Voua cum vi se par noile tricouri? Si cum credeti ca vor arata in ele noile achizitii?

0 0 vote
Article Rating
16 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Catalin
11 July 2012 12:38

@Ribery7: +

Ribery7
11 July 2012 10:04

Este frumos echipamentul negru, dar personal il prefer pe cel rosu-visiniu din sezonul precedent:D

Ribery7
11 July 2012 9:59

o doamne… Deci Alaba intradevar va fi mutat ca si mijlocas? De acum Contento va fi aparatorul stanga? Sper ca nu. Ar fi…o mare problema…

A vazut cineva meciul? cum au jucat noii veniti? Multumesc

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 July 2012 22:40

Caseta tehnica :

SpVgg Unterhaching – FC Bayern 0:1 (0:0)

FC Bayern : Starke – Rafinha, Dante, Van Buyten, Contento – Gustavo, Can – Weiser, Shaqiri, Alaba – Friesenbichler (46. Hojbjerg)

Rezerve : Raeder, Markoutz, Vrzogic, Wein, Rankovic, Schmitz

Arbitru: Robert Hartmann (Wangen)

Stadion : Hachinger Sportpark (SpVgg Unterhaching – Land Bavaria)

Spectatori : 7.500 prezenti – Capacitate maxima : 15.053

Marcatori : 0:1 Alaba (82.)

Cartonase galbene : – / Shaqiri, Dante

sursa : fcbayern.de

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 July 2012 21:42

Rezultat final :

Unterhaching 0-1 (0-0) Bayern München

Unic marcator : David Alaba [0 – 1] min.82

sursa : http://www.futbol24.com

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 July 2012 21:31

Rezultat partial :

Unterhaching – Bayern München acum…min.87.

Gol : David Alaba [0 – 1] min.82

ion
ion
10 July 2012 20:37

ce chiar nu putem vedea meciul unterhaching-bayern pe internet?

olikahn
olikahn
10 July 2012 19:20

unde se poate vedea unterhaching-bayern pe internet?

Die Roten
Die Roten
10 July 2012 19:09

Are cineva un link pentru meciul de deseara?

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 July 2012 19:05

@Catalin…banuiesc ca poate o avea mici diferente cele noi la ceva(poate sa impiedice transpiratia excesiva,sa aibe o dinamica mai buna)…numai jucatori sau cei ce vor cumpara pot sa spuna.

Cred ca au pastrat pe cele de anul trecut …pt ca nu vor sa renunte la rosul traditional … mie mi se pare super ok cele de anul trecut.

Pana la urma tricourile sunt lucrul ce conteaza mult mai putin…importanta maxima se va canaliza pe rezultatele echipei in sezonul ce bate la usa.

Ramane de vazut dorinta de afirmare a jucatorilor si mai ales mentalitatea de invingator a fiecaruia.

MIA SAN MIA.

Catalin
10 July 2012 18:10

@Schweinsteiger_31:
stiu foarte bine care Forme sunt si pentru ce meciuri,dar nu mai inteles. Tricourile rosii cele principale nu sau schimbat de anul trecut,si am intrebat cind o sa fie modificate ? asta am vrut sa intreb, adica nu prea am mai vazut ca o echipa sa joace cu aceleasi tricouri (rosii) 2 ani la rind .

ion
ion
10 July 2012 18:03

prieteni imi puteti zice pe ce sait pot vedea meciurile lui bayern? Multumesc

fcdm3
Moderator
10 July 2012 17:37

Si mie imi plac aceste tricouri negre. Nu prea imi plac transferurile facute… Daca acum vreo cateva saptamani sefii lui Bayern ziceau ca dintre Dzeko si Martinez numai unul poate sa vina, acum se pare ca nu mai vine nici unul. Heynckes e super multumit de atacanti (a declarat ca nu are nevoie de Dzeko) iar Martinez e prea scump. Pe acesta din urma se pare ca-l va aconta Barcelona pentru vreo 50 mil. euro! Insa baiatul a declarat ca nu vrea sa plece decat daca e luat cu forta! Si totusi, s-au terminat jucatorii valorosi pe planeta asta? Sunt extrem de suparat pentru transferurile facute! Eu am declarat ca daca nu are loc un soc la echipa, nici la anul nu se va mai castiga vreu trofeu. Prin soc intelegeam schimbarea antrenorului sau aducerea unor jucatori cu adevarat valorosi. Nici una din aceste conditii nu s-au indeplinit! Doar aducerea lui Sammer este un mic soc la echipa insa eu consider ca nu-i suficient! Pai astea sunt transferuri? Si nu cred ca trebuiau aruncate zeci de milioane pe cate un… Citeste mai mult

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
10 July 2012 16:53

@Catalin…eu am scris intr-un comentariu ca cele prezentate in clip(cele cu negru) sunt pt Champions League,am dat si un link catre site-ul oficial fcbayern.de unde erau prezentate poze cu el.In stirea cu Sammer vei gasi link-ul atasat.

Cele rosii sunt pt acasa,iar cele cu portocaliu sunt pt deplasare.

Pt a te convinge exact acceseaza link-ul urmator..este cel mai concludent :

http://shop.fcbayern.de/en/0/0/-fc-bayern-_–/

MIA SAN MIA.

Catalin
10 July 2012 16:33

da sunt frumoase ambele alb si negru , dar sunt de deplasare sau Champions League, dar asta de HOME rosii ??? cind o sa apara noi ? sau jucam cu alea vechi .
De cind am pus intrebarea asta si nimeni nu poate da un rsp ! Multumesc.

lesas
lesas
10 July 2012 15:54

arata interesant si personal imi plac

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x