SAMBATA, 19 MAI,  21:45  –  LA NOI ACASA – UN SINGUR VIS: BAYERN, REGINA EUROPEI! MIA SAN MIA!

0 0 vote
Article Rating
18 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Catalin
15 May 2012 17:33

@gery76: ai dreptate asa este.

gery76
15 May 2012 16:41

-Sa fiu sincer ,cam are dreptate Effenberg si eu cred intr-o mai mare implicare in joc a lui Schweini,parca in ultimul timp nu-si mai asuma deloc riscuri,jocul lui este mai simplu ca in trecut,este adevarat la scaderea randamentului sau ,au contribuit din plin si sirul interminabil de accidentari.

flo
flo
15 May 2012 9:16

Nu cred ca are vreo sansa Chelsea.. mai ales ca bavarezii cand joaca in UCL parca sunt posedati. 😀

fcdm3
Moderator
15 May 2012 8:53

Fostul mare fotbalist Effenberg (comentator la SKY TV) pune presiune pe Schweinsteiger:
– “doar 3 goluri si 3 pase decisive in 22 de jocuri, este prea putin pentru un lider!”
– “trebuie sa lege jocul la mijloc, sa traga echipa dupa el. Cu Chelsea este nevoie de un Schweini rau si puternic!”

Uli Hoeness l-a bagat in sedinta pe Heynckes dupa banchetul de dupa meci. Speram sa vedem schimbarea in bine sambata la marea finala…

gery76
15 May 2012 2:30

-Cum Dumnezeu a intors nedreptatea din ’99 ,in ceea ce priveste pe Manchester United,luandu-le titlu in 3 minute,asa sper din tot sufletul ca DUMNEZEU ISI VA INDREPTA PRIVIREA SI SPRE BAYERN MUNCHEN,O ECHIPA CARE NICIODATA N-A TRADAT FOTBALUL!
-BAYERN TREBUIE SA CASTIGE SI BAYERN VA CASTIGA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
-BAYEEEEEERN UBEEEEEER ALLEEEEES!!!!

ebaltig
ebaltig
14 May 2012 22:46

@Catalin: va fi un meci dificil contra lui Chelsea… si ei isi doresc acest trofeu. Dar bineinteles ca fani ai lui Bayern ne dorim victoria si trofeu UCL sa ramana la Munchen.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
14 May 2012 19:29

Chelsea e BLESTEMATA inainte de finala Ligii: El e al 5-lea jucator care poate rata meciul cu Bayern!!!

Dupa ce i-a pierdut pe Terry, Ivanovici, Meireles si Ramires, suspendati pentru finala Ligii, Di Matteo a aflat acum ca nici Malouda s-ar putea sa nu fie prezent pe Allianz Arena.

“Malouda a avut o mica problema la ischio-gambieri si l-am schimbat la pauza din precautie. Speram in recuperarea sa pentru finala Ligii Campionilor”, a declarat Roberto Di Matteo.

sursa : sport.ro

Cu sau fara jucatori lor importanti sper sa fim noi in cea mai buna zi si sa ne intre toate suturile :D.Trebui sa ne bucuram de aceasta zi…vrem cupa!!!

FCB LUPTA PT NOI!!!

Cum am zis si cu Real Madrid —- DOAMNE AJUTA!!!avem nevoie de un meci mare pt o lume intreaga!!!

MIA SAN MIA — FCB 1900.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
14 May 2012 19:17

“Nepoate, sper sa pierzi la Munchen!” Cea mai ciudata urare inainte de finala Ligii Campionilor!

Nepotismele exista si in fotbalul mare, dar acolo dragostea pentru club e mai puternica decat legatura de sange.

Antrenorul lui Tottenham vrea neaparat sa joace in Champions League sezonul viitor. Locul echipei lui Redknapp in liga depinde de ce va face Chelsea in finala cu Bayern. Harry Redknapp, unchiul lui Frank Lampard nu il vrea pe acesta sa castige liga. Daca Chelsea castiga liga campionilor atunci ii va lua locul lui Tottenham in preliminarii.

“Vreau Tottenham in Liga Campionilor sezonul viitor. Am facut tot ceea ce am putut si nu as putea sa nu fiu multumit. Frank stie ca tin la el si intelege ca nu pot sa tin cu Chelsea”, a declarat Harry Redknapp.

sursa : sport.ro

flo
flo
14 May 2012 18:09

Chelsea va fi o echipa dificila sub conducerea lui Di Mateo.. ceva gen Dortmund – Bayern, aparare dusa la extrem si apoi contra-atacuri.
Va fi greu dar sansele noastre cred ca trec de 75%

Catalin
14 May 2012 17:13

Hmm ce tupeu are Di MatTeo sa zica ca are sanse 50% la 50% acasa la Bayern. SA nu zica multumesc ca a avut cel mai mare noroc din viata sa ca a trecut de Napoli si Barcelona ca prin urechea acului,in fine o sa ii demonstram ca are sanse de 10 % impotriva lui Bayern.

fcdm3
Moderator
14 May 2012 14:26

Rummenigge la banchetul de dupa meci:
– “cand pierzi cu 2-5, asta nu mai e nici ghinion, nici accdient”
– “fiecare din cele 5 goluri primite a fost ca o palma pt. noi”
– “trebuie sa tragem invatamintele necesare din aceasta infrangere”
– “exista in Europa im imens val de simpatie pentru noi pt. ca suntem un club diferit de altele, noi facem totul cu banii nostri”
– “meciul cu Chelsea trebuie jucat cu pasiune, determinare si agresivitate!”

Roberto di Matteo:”2-5? Pt. mine nu joaca nici un rol acest scor. Sansele sunt 50%-50%”

Ribery intr-un interviu in KICKER:
– “cu Chelsea este jocul vietii mele!”
– “vreau sa castig CL pentru Uli Hoeness! Este ca un tata pt. mine. Daca nu era el poate ca azi nu mai jucam la Bayern.”

AlexFCBM
AlexFCBM
14 May 2012 13:31

e timpul sa aratam cine suntem. Mia San Mia ! Bayern Munchen Forever Number One !

DevilMayCry
Admin
14 May 2012 13:30

@el pibe: Ne vom strange sigur undeva ca sa vedem emciul. Ramane sa stabilim unde.

el pibe
el pibe
14 May 2012 12:34

ar fi frumos sa ne strangem undeva in Bucuresti sa vedem meciul si sa sarbatorim dupa 😀

stefan1331
stefan1331
14 May 2012 10:49

Organizeaza cineva din Bucuresti ceva?

ion
ion
14 May 2012 9:53

FORTA BAYERN cu voi pina la capat si mai ales pina la moarte aratati tuturor cine e bayern si cine merita sa fie regina europei si niu numai si mai ales aratale celor de la dortmund ca niciodata nu o sa fie la nivel de europa chiar daca o cistigat campionatul si cupa si ca lui bayern e mai inportant cl decit cupa si inca odata FORTA BAYERN

Catalin
14 May 2012 9:39

Speram sa cistigam ,si sunt sigur 90% ca o sa cistigam, intradevar pare a fi un vis dar suntem foarte aproape de el. CUPA UCL in gradina noastra ))

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
18
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x