Bayern Munchen a înregistrat sâmbătă a treia victorie consecutivă în Bundesliga, 2-1 (1-0), pe teren propriu, cu Hanovra.

Golurile jocului de sâmbătă au fost înscrise de Toni Kroos (’36) şi Mario Gomez (’68), respectiv de Didier Ya Konan (’74).

Tehnicianul Juup Heynckes a aliniat următorul “11”: Neuer – Alaba, Badsturber, Boateng, Lahm – Pranjic (’57 Timosciuk), Gustavo – Ribery, Kroos (’77 Thomas Muller), Robben – Olic (’61 Mario Gomez).

6 Comments
fcdm3
fcdm3
26 March 2012 17:38

Intr-adevar, sunt dezarmante victoriile celor din Dortmund…
Degeaba castigam noi meci dupa meci daca si Dortmund castiga la fel…

West
26 March 2012 16:22

Da neam facut meciul greu din cauza lui Olic care era total defazat la pauza puteam conduce linistiti cu 3-0

Catalin
26 March 2012 8:45

Din pacate Dormund a defilat cu Koln. Asteptam o greseala din partea lor. 🙁

fcdm3
fcdm3
25 March 2012 10:45

Victorie foarte muncita! Dupa cele 120 de minute plus penalty-urile de miercuri seara Bayern joaca meciul cu Hannover la mai putin de 3 zile si oboseala s-a vazut, mai ales in repriza a 2-a! Bine ca si Hannover a jucat destul de bine. S-a vazut ca nu mai putem conta sub nici o forma pe Olic, foarte slab sambata. Gomez a facut iarasi diferenta cand a intrat, ajungand la cota 23 de goluri. Kroos a dat un super gol, fiind jucatorul meciului conform BILD. Raporturile duelurilor castigate a fost de 44%-56%! Cred ca este pentru prima data cand ai nostri pierd atatea dueluri cu adversarii intr-un meci pe teren propriu. Iar posesia mingii a fost de doar 51% pentru Bayern, foarte putin fata de meciurile trecute cand aceasta sub 60% nu scadea. Alte date statistice care ne arata ca bavarezilor le-a lipsit concentrarea: – cele mai multe ocazii de gol: Robben – 4 – cele mai multe pase gresite: Neuer – 68% (15)! Dar s-a scos cu parada din min.85 la mingea respinsa aiurea de Boateng. – cele mai multe… Citeste mai mult

lesas
lesas
25 March 2012 9:02

finalul m-a dezamagit, sa tragi de timp cand tu esti Bayern antrenorul pare cam depasit

gery76
25 March 2012 0:46

-Slomka chiar a dovedit ca este un antrenor merituos,Hannover facand un presing sacaitor,o mare risipa de efort,diferenta in favoarea lui Bayern fiind facuta in mod clar de superioritatea tehnica si valorica a jucatorilor munchenezi.
-Trebuie sa recunoastem insa, ”subtirimea”inlocuitorilor celor 3 titulari de baza ai lui Bayern si ma refer aici la Schweini,Muller si Gomez si in acelasi timp sa-mi dau seama cu tristete ca un fotbalist ce a pus mult suflet pentru Bayern ,Olic , este din ce in ce mai dezamagitor,iar plecarea sa vine ca o consecinta logica a randamentului sau.
-Victoria lui Bayern impotriva lui Hannover este cu atat mai importanta,cu cat ea a fost coroborata cu infrangerea acasa a lui Monchenglad’bach in fata lui Hoffe,iar acum asteptam un pas gresit al Borussiei D,pentru ca meciul direct sa fie ”care pe care”!!!