Bayern Munchen a reusit o partida incredibila pe Stadionul Olimpic din Berlin: 0-6 cu Hertha, intr-un meci contand pentru etapa cu numarul 26 din Bundesliga.

Bayern a inceput in forta si acest meci iar in minutul 19 era deja 3-0 (Muller, Robben de 2 ori) pentru bavarezi acesta fiind si scorul la pauza. In repriza secunda Bayern a mai punctat de 3 ori prin Robben, Gomez si Kroos.

Robben a reusit un hat-trick, 2 goluri din penalty iar 1 gol din actiune personala.

0 0 vote
Article Rating
13 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
21 March 2012 18:39

@flo:
-Are dreptate fcdm3,destui fani ai lui Bayern au considerat plecarea lui Kraft ,un portar de-al nostru, ca pe o mare eroare manageriala,mai ales ca era adus un asa zis mercenar Manuel Neuer,erau laudate in primul rand reflexele sale acrobativce,curajul etc.
-S-a dovedit la Kraft, ca nu este un mare portar ,mai ales ca la Hertha,considerata o echipa relativ mica,frecventa actiunilor adversarilor este mult mai mare si astfel posibilitatea de a-ti arata clasa este mult mai mare.
-Neuer anul trecut desi a luat destule goluri in Liga cu Schalke,echipa fiind cotata mereu cu sansa a doua si astfel mereu a prestat un joc preponderent defensiv,in ciuda tuturor aceste aspecte,a fost considerat de Fergusson cel mai valoros portar ce a evoluat in fata lui Manchester de el antreneaza echipa engleza.
-Este mult mai greu la Bayern ,caci munchenezii au o posesie fantastica si actiunile la poarta lui Neuer sunt foarte rare,iar orice greseala a portarului iese in evidenta,mai ales ca de cele mai multe ori someaza cate o jumatate de ora si asta n-are cum sa nu-ti afecteze randamentul!

fcdm3
fcdm3
20 March 2012 16:31

Vad ca nimeni nu a comentat ceva de Kraft, fostul portar al lui Bayern. Pe acesta foarte multi il vedeau un mare portar. Vreau sa-mi spuna daca mai au aceeasi parere si dupa meciurile Bayern – Hertha 4-0 (tur) si Hertha – Bayern 0-6 (retur). Iar Kraft nu a primit “decat” vreo 42 de goluri in 26 de meciuri iar cu Hertha probabil ca va merge in Zweite Bundesliga…

fcdm3
fcdm3
18 March 2012 17:31

Se pare ca-l supara un genunchi dar nu e nimic grav. Probabil ca miercuri va intra in meciul de Cupa cu M’gladbach.

Florin
Florin
18 March 2012 16:37

Am o intrebare, pe Transfermarkt.de scrie ca Schweinsteiger este iar accidentat si nu se conoaste data revenirii sale, este adevarat? Aseara nu a fost in teren.

Cristian
Cristian
18 March 2012 15:42

Nu stie nimeni cum am putea face rost de bilete pentru o eventuala finala? Ar fi minunat, astept raspuns, ms

neamtmischu
neamtmischu
18 March 2012 11:53

7-1,7-0,6-0,avem 20 de goluri in 3 meciuri si doar unul incasat,avem toate vedetele pe teren si in stare buna fara accidentari,sper sa se mentina tot asa pana la terminarea CL si mai ales psihic,sa vina dortmund acuma pe alianz arena sa vedem au tupeu??sper sai torturam si pe merselle,sant mandru ca sant fan BAYERN,mult noroc in continuare….

DevilMayCry
Admin
18 March 2012 10:13

S-a trezit monstrul. Sa speram ca va sta treaz atata timp cate e nevoie de a face din nou istorie.

West
18 March 2012 9:36

Da un joc foarte bun urmeaza un meci greu Miercuri in cupa cu Borussia Monchengladback sper sa repetam jocul bun si sa ne razbunam pentru meciurile din campionat

gery76
18 March 2012 2:15

@fcdm3:
-Toata admiratia pentru jocul echipei,aici includem si pe Heinkes cand merita,dar pentru noi marile meciuri abia urmeaza,pana acum in marile derby-uri interne ,am fost ciuca batailor si cu Dortmund acasa si cu Monchenglad’bach tur-retur.
-Pentru aceste 3 meciuri superbe nu pot decat sa-mi scot palaria si sa-i sustin pe acesti baieti minunati cu toata simpatia si afectiunea mea,insa marile LUPTE abia acum vor urma,oricum cred ca psihicul nostru este undeva foarte sus,cred ca MAREA BATALIE A SEZONULUI VA FI IMPOTRIVA ADEVARATILOR NOSTRI DUSMANI,oamenii care tremura de frica numai cand aud numele de BAYERN MUNCHEN-cosmarul lor etern,protejatii eterni ai U.E.F.A- real madrid,o echipa pe care zic eu in conditii perfect egale de disputa ,nu vor putea sa ne invinga!

radu
radu
18 March 2012 1:16

numai gta s-a reactivat e bun

fcdm3
fcdm3
18 March 2012 0:01

Un noc joc senzational facut de FC Bayern! Bavarezii au fost foarte aproape de un nou 7-0! BILD titreaza:”Torhagel gegen Rehhagel!”, adica “Grindina de goluri impotriva lui Rehhagel!”. Rehhagel este antrenorul care a castigat CE 2004 cu nationala Greciei. Ribery si Robben sunt intr-o forma de zile mari! BILD le-a acordat atat celor doi cat si lui Muller si lui Kroos nota 1! La ceilalti le-a acordat nota 2. Insa celor de la Hertha le-a dat 6 pe linie, inclusiv la fostii bavarezi Kraft, Lell si Ottl! Desi a acuzat o intindere musculara la pauza, e posibil ca fostul bavarez Kraft sa fi cerut inlocuirea pentru a nu suporta umilinta de a primi un sac de goluri de la fostii lui colegi! Echipa gazda a jucat foarte dur. Ribery a fost lovit brutal atat peste nas cat (ii curgea sangele..) cat si in tibie (al 3-lea penalty), Gomez a fost lovit cu piciorul in burta, Kroos a fost calcat brutal de cehul Hubnik (“rosu” mai clar ca asta nu cred ca exista!) iar Muller a fost lovit si el cu… Citeste mai mult

radu
radu
17 March 2012 23:49

nu credeam k voi spune vreodata asta dar mancai-as coaiele lui de antrenor:))

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x