Bayern Munchen s-a calificat in sfeturile de finala ale Ligii Campionilor dupa o victorie cu 7-0 impotriva elvetienilor de la FC Basel.

Dupa ce a pierdut surprinzator in meciul tur din Elvetia, scor 0-1, Bayern si-a aratat coltii la finalul saptamanii, cand a marcat de sapte ori in Bundesliga.

Bavarezii nu si-au epuizat gloantele si au oferit un nou recital ofensiv pe Allianz Arena, Basel fiind victima sigura in fata unui Mario Gomez aflat in forma maxima.

Toti oamenii din ofensiva lui Bayern si-au facut treaba, incepand de la dreapta spre stanga. Robben a fost cel mai in forma in startul partidei, deschizand scorul dintr-un ricoseu norocos in minutul 11.

Olandezul a oferit si un assist pentru golul doi al lui Muller in minutul 42, iar pana la pauza Bayern a mai punctat o data, prin Mario Gomez.

Super-Mario a fost omul numarul unu al partii secunde, marcand inca trei goluri din pasele lui Frank Ribery.
Minutul 50 a adus o executie acrobatica a varfului masiv adus de la Stuttgart, pentru ca peste alte zece minute sa-si puna in valoare si lovitura de cap.

Ultima reusita a lui Gomez a venit in minutul 67, cand a sutat imparabil din 14 metri, fara sanse pentru Sommer.
Omul care a deschis spectacolul, Arjen Robben, a tras cortina in minutul 81 dupa o noua reusita superba, in care l-a driblat si pe Sommer.

Bayern se califica astfel cu scorul general 7-1 si isi va afla adversara vineri.

sursa: onlinesport.ro

0 0 vote
Article Rating
21 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DevilMayCry
DevilMayCry
14 March 2012 13:20

Echipa a fost fenomenala in ultimele doua meciuri. Sa speram ca si cu Hertha vom juca la fel.

Yo Bayern fans
Yo Bayern fans
15 March 2012 15:23

Sa vina orce echipa ar fi eu personal am crezut si cred in echipa nu mie frica de Real sau Barsa,am incredere in echipa si chear cred ca pudem invinge pe 19 mai…

AlexFCBM
AlexFCBM
15 March 2012 15:12

Sa vina Benfica si suntem in semifinale 🙂

flo
flo
14 March 2012 21:48

apoel/marseille/benfica sunt echipele accesibile pentru bavarezi in sferturi..

fabbayer
fabbayer
14 March 2012 16:11

apoel in sferturi si benfica sau marseille in semifinale si suntem 100% in finala.

fcdm3
fcdm3
14 March 2012 13:01

A fost o seara fantastica iar TOTI jucatorii nostri au jucat imperial! TOTI!!! Jurnalistii de la BILD le acorda la toti jucatorii inclusiv lui Schweini, care a intrat in min. 60, nota 1 – clasa mondiala!!! FAPT UNIC IN ISTORIA BILD! Tot meciul, dar absolut tot meciul, bavarezii nostri au fost incantatori! Efectiv, cuvintele sunt de prisos! Titluri din presa: TZ: “GoMessi (Gomez) o face pe Bayern fericita!” BILD:”Europa, FC Bayern s-a intors!” Frei: “Bayern a aratat ce este perfectiunea in fotbal!” BZ: “Gomez, Robben & Co demoleaza Baselul!” Basler Zeitung: “Basel se prabuseste la Munchen!” Yahoo!:”Galop de sanatate pentru Bayern!” Frankfurter Allgemeine:”Bayern ca Barca!” Sport Bild:”Gomez, Gomez, Gomez, Gomez!” Franffurter Rundschau:”Munchen dupa o seara de gala in sferturi!” Gazetto delo Sport:”Bayern a lansat avalansa peste Basel!” n-TV:”Bayern surclaseaza Baselul!” GN:”Lectie de fotbal oferita de Bayern!” Sport1:”Bayern cu focuri de artificii in sferturi!” Suddeutsche:”A fost ca si cu Hoffenheim!” Welt:”Bayern a descompus-o pe Basel!” Zeit:”Gomez exact ca Messi minus unu” The sun:”Goal-Mez este senzatia din CL!” Cateva date statistice, conform UEFA: suturi (pe poarta):21-5 (16-1) cornere: 7-5 faulturi:12-10 posesie:59%-41% Dupa… Citeste mai mult

Edy
Edy
14 March 2012 11:01

Eee venim dupa 2 rezultate senzationale la nivel de scor astept cu nerabdare meciu de la Berlin sper sa continuam pe linia asta pentru ca altfel nu mai avem nici o sansa la campionat in UCL eu sper macar la o semifinala de acolo ce va fii , va fii.

ALLES BAYERN

flo
flo
14 March 2012 10:51

Totusi ideea e sa nu luam pe Bernabeu sau pe Camp Nou 3-4 boabe ca acasa nu mai putem recupera :))

Dany
14 March 2012 9:32

Bayern4ever number 1 !!!!!Meciul de aseara a aratat de forta are Bayern acasa,pe
Alliantz Arena putem bate pe orice echipa din lume,BRAVO BAYERN>

marian
marian
14 March 2012 1:11

M-am bucurat ca un copil in seara asta… Cinste lor ca au facut fericiti atatia suporteri! Bravo!!

gery76
14 March 2012 0:51

-FOTBAL ADEVARAT!!!
-Bayern Munchen a facut un meci mare ,daruire fantastica,prima repriza cu Robben si Muller in prim-plan combinatiile intre cei 2 capiindu-i pe elvetiani,iar a doua repriza i-a scos in prim-plan pe Ribery si Gomez.
-Pe mine ma bucura enorm cand vad copiii Bayern-ului fericiti si ma refer aici la Muller si Badstuber[La Multi Ani] ca joaca bine ,caci la ei in mod clar cearta a fost din cauza dragostei fantastice pentru Bayern si tot timpul rezultatele nefaste i-au iritat si i-au macinat.
-I-am mentionat pe ei doi ca sunt mai tineri,Lahm si Schweini sunt deja veteranii echipei si valoric si ca varsta!
-Ribery si Robben au trecut de momentele mai slabe si vad ca joaca din ce in ce mai bine,iar lucru care ma bucura foarte mult este acela ca intre ei s-a sudat o apropiere extrem de necesara si utila,caci la nivelul valorii ambii sunt exceptionali.
-Felicitari intregii echipe si lui Gomez si celor de pe banca!

neamtmischu
neamtmischu
14 March 2012 0:38

sa inteleg ca in ultimele 2 meciuri au dat 14 goluri?? sa ia barca lectii 🙂

neamtmischu
neamtmischu
14 March 2012 0:36

cu herta facem 10-0 min 45 🙂 ,a fost LOW acolo in tribuna de aia au jucat asa cred 🙂

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
14 March 2012 0:35

VINERI 16 MARTIE 2012 — ora : 12:30 UEFA Champions League — TVR1 LIVE

*Tragerea la sorţi
Comentatori: Marian Olaianos, Marius Mitran, Emil Hossu-Longin
Producător tv. Cristian Oprean
Transmisiune directă de la Nyon

sursa : http://tvr.ro/program.php?c=0&d=6&z=0

West
West
14 March 2012 0:13

Da mai baieti asa se joaca fotbal Bravo Bayern urmeaza Hertha

flo
flo
14 March 2012 0:08

Inter merita sa iasa, e o echipa moarta.
Hai sa picam cu APOEL 😀

Revolution
Revolution
14 March 2012 0:00

O seara perfecta. Bayern isi arata adevarata putere, iar jegurile alea italiene inter milano sunt eliminate pintr-un gol in ultimul minut. In sfarsit footballul a castigat in seara asta.

neamtmischu
neamtmischu
13 March 2012 23:53

am vazut meciu,au jucat super bine si apararea si mijlocul si atacul,nimic de reprosat,foarte tehnic tipic lui bayern,scorul a fost pe masura,7-0 wow,sper sa ajungem in finala,urmeaza greul,sigur vom cadea cu barca,real sau milan care e si ea in forma,multa bafta

shopybayern
shopybayern
13 March 2012 23:47

Bine ma …icepe sa se vada echipa aia care juca la inceputul campionatului …sper sa nu ne oprim aici …

flo
flo
13 March 2012 23:45

ASA BA! In sfarsit vad un Bayern motivat si care nu mai rateaza nimic.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x