Bavarezii s-au impus pe Allianz Arena în fata lui Werder cu 4-1 si a revenit in fotoliul de lider.

Golurile lui Bayern au fost inscris de Ribery si de Robben, ambii cu cate o dubla.

0 0 vote
Article Rating
19 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
5 December 2011 21:00

Schweinsteiger revine pe teren înainte de Crăciun Internaționalul german s-a întors la antrenament alături de coechipieri și are șanse mari să joace din nou în Bundesliga înaintea pauzei de iarnă Moralul celor de la Bayern München a crescut în urma veștii că Bastian Schweinsteiger (27 de ani) ar trebui să fie apt de joc înainte de Crăciun. Mijlocașul stă pe tușă de pe 1 noiembrie, când și-a dislocat umărul în partida de Liga Campionilor câștigată pe Allianz Arena în fața lui Napoli. Directorul sportiv al lui Bayern, Christian Nerlinger, a anunțat că Schweinsteiger ar putea să revină pe teren fie în meciul de Bundesliga contra lui Koln, pe 16 decembrie, fie în partida de Cupa Germaniei (DFB Pokal), cu Bochum, patru zile mai târziu. “Avem o mare speranță că Bastian poate juca din nou înainte de Crăciun. Există o posibilitate clar conturată ca el să joace în ultimele două meciuri” , a declarat Nerlinger pentru Bild. Bastian Schweinsteiger s-a întors vineri pe terenul de antrenament, dar a evitat orice duel fizic cu coechipierii. “Mă simt foarte bine. Dar nu vreau… Citeste mai mult

olikahn
olikahn
5 December 2011 12:59

as dori daca se poate sa traduceti si sa aduceti mai multe stiri, care stiti engleza http://www.newsnow.co.uk/h/Sport/Football/Europe/Germany/Bayern+Munich

fcdm3
fcdm3
4 December 2011 20:34

Din graba, am uitat un “5” in ceea ce priveste golaverajul bilantului lui Bayern cu Werder. Asadar golaveraj 156-115 pentru Bayern.

fcdm3
fcdm3
4 December 2011 20:29

@West, @Iancu Iorgu, @Florin, nu cred ca ati citit ce am postat eu acum cateva zile. Cum nu cred ca ati citit ce a declarat atat Nerlinger cat si Hoeness: “In aceasta iarna nu va veni si nu va pleca NIMENI!” Prin urmare, nu stiu de ce sperati voi la tot felul de transferuri…Si eu mi-am declarat nemultumirea de actualul lot dar, asta e situatia. Pe astia ii avem, cu ei jucam… BILD a acordat urmatoarele note: Neuer 3, Boateng 3, Van Buyten 4, Badstuber3, Lahm2, L.Gustavo 3, Alaba 4, Muller 4, Kroos, Ribery 2, Gomez 3. Robben nu a primit nota. Iata si caseta tehnica: Ocazii de gol:13-6 Posesia mingi: 60%-40% Pase reusite:87%-79% Cornere:8-4 Ofsaiduri:2-0 Faulturi:23-20 Alte date statistice: – Cel mai mult a alergat L.Gustavo – 11,2 km, apoi T.Muller – 11 km, Boateng – 10,6km, Lahm – 10,5 km, Kroos – 10,3 km si Ribery – 10,2 km. – Cele mai multe sprinturi: Ribery – 30, T.Muller – 21, Boateng – 19, L.Gustavo – 16, Lahm si Gomey – 14. – A fost prima victorie acasa a… Citeste mai mult

Florin
Florin
4 December 2011 18:37

@bavarezu13: Nu te aprob, ca de altfel toata lumea de aici cand vorbesti asa de Muller, as spune sa vizionezi catev dintre meciurile sezonului trecut ale lui Bayern si pe cele din calificarile pentru EURO si amicale ale Germaniei, iar pe ale Manschaft-ului te-as sfatui sa le revezi pe toate. Iar treaba ca a fost un meci de castigat la pas, nu sunt de acord din nou, campionatul in sine este o competitie grea indiferent la ce nivel ar fi situata Bayern fata de celelalte iar sezonul trecut este destul de relevant. @West: De ce sa plece Petersen, Usami si Olic? Acestia sunt jucatori care abia au apucat sa intre de 3-4 ori in acest tur. Petersen mi se pare destul de promitator, pe Usami nu l-am vazut dar se vorbeste ca fiind un jucator bun, de perspectiva. Iar despre Olic nici nu mai are rost sa vorbim insa este macinat continuu de accidentari de lunga durata. Bayern nu este in postura in care poate pur si simplu sa vada, acum cei din conducere trebuie sa aduca pentru ca altfel… Citeste mai mult

cristi090
cristi090
4 December 2011 18:36

da …. asa era si la mine

lordi211
lordi211
4 December 2011 18:09

@bavarezu13:
da aici sunt si eu de acord,am ramas socat ca nu era meciul care era scris in grila de programe de la dolce…..rusineee,oricum s-a dovedit ca meciul cu bayern a fost mult mai spectaculos…..

lordi211
lordi211
4 December 2011 18:06

Cu putin noroc am revenit iar pe primul loc,de remarcat faptul ca mvb a egalat cu dortmund,eu zic ca bvb pana acum e supriza sezonului….

gery76
4 December 2011 15:37

Ca exista sau nu exista antipatii pentru unul sau altul dintre jucatori,Muller a scos un penalty intr-un moment extrem de important,se debarasase de adversar ,iar faultul a fost destul de clar,restul sunt discutii mai mult sau mai putin pertinente!
-Bayern a invins la scor o echipa de mare traditie a Bundesligii,caci Werder Bremen este clar in primele 5 all-time echipe din Germania si am revenit pe locul 1,ceea ce este cel mai important ,mai ales ca in Champions League avem locul 1 asigurat indiferent de deznodamantul meciului cu City!

bavarezu13
bavarezu13
4 December 2011 13:50

@fcdm3: ai prezentat foarte bine toate fazele litigioase insa sa nu ne mai legam de arbitrii pentru ca eu unul de cand ma uit la bundesliga intotdeauna bayern mi s-a parut cea mai dezavantajata(poate sunt subiectiv) Sunt si unele lucruri cu care nu sunt de acord -Ribery a facut diferenta,Robben doar a executat penaltyurile,nu am vazut vreun dribbling sau vreo pasa stralucita(poate nu-mi mai amintesc pentru ca am vazut meciul pe un stream care mai dadea rateuri cateodata).MI SE PARE RUSINOS PENTRU EUROSPORT2 SA NU DIFUZEZE UN DERBY SI SA DIFUZEZE IN SCHIMB UN MECI GLADBACH-DORTMUND DOAR DIN PRISMA CLASAMENTULUI LA MOMENTUL ACTUAL. -Nu mi se pare ca echipa a dat o replica nimanui,din contra un meci care trebuia castigat la pas a devenit greu din noud pe o greseala a defensivei.De asemenea am preluat din nou conducerea datorita unui penalty nu unui gol din actiune(penalty care se putea da sau la fel de bine nu) -Nu e adevarat ca Muller nu a avut nicio ocazie.Doar ca el pierde mingea prea repede pentru a se putea creea o ocazie.In meciul… Citeste mai mult

bMw
bMw
4 December 2011 13:47

Usami? De ce sa plece?

West
4 December 2011 13:23

Bravo Bayern un meci destul reusit sper sa mai facem citeva transferuri de marca in fereastra de iarna si sa ne scapam de Breno,van Buyten,Tymoschchuk,Pranjic,Usami,Petersen,Olic jucatori care nau ce cauta la Bayern am auzit ceva zvonuri in legaturacu transferul lui Andre Ayew de la OM

Andrei89
Andrei89
4 December 2011 13:11

…ce i-a furat mingea ribery lui gomez…daca erau romani se luau la bataie

lesas
lesas
4 December 2011 8:54

Cum ar fi aratat apararea cu Lucio acolo. Mare pacat ca a plecat asa usor , erau cu siguranta mai putine gafe in centrul aparari.

gery76
4 December 2011 0:30

@fcdm3:
Acum n-ar tebui sa-l ”compatimesti”[ glumesc evident] pe Gomez ca i-a luat mingea din picior Ribery,cate goluri a inscris Mario din ricoseuri norocoase, sa fim noi sanatosi!

gery76
4 December 2011 0:19

Am fost optimist in momemtul venirii ca antrenor la Bayern a lui Jupp Heynkes,mai ales ca prinsesem mandatul sau anterior de la sfarsitul anilor ’80 si in conditiile in care n-a beneficiat de un lot prea valoros atunci, cu fotbalisti decenti ,nicidecum vedete, precum Aumman,Pfugler,Manfred Bender,Hans Dorfner sau Roland Wohlfart,a castigat cateva titluri si a fost la un pas de finala C.C.E!
– Deciziile sale insa din ultimul timp, in special modul in care face rotatia jucatorilor si mai ales modul absolut aberant in care face schimbarile[ foarte pertinenta observatia lui fcdm3 ]ma fac sa cred ca oscilatiile fantastice de randament ale lui Leverkusen din ultimii 2 ani ,n-au fost deloc intamplatoare, speranta mea constand in valoarea individuala excelenta a jucatorilor lui Bayern Munchen,dar si in conturarea cat mai grabnica a unui prim 11 clar -in viziunea lui Heynkes care sa ne fereasca de aceste oscilatii deloc benefice!

Omul
Omul
3 December 2011 23:44

In loc sa-l introduca pe Olic sau pe Petersen undeva prin minutul 70, mai ales ca vezi ca Gomez nu misca mai deloc, Heynckes alege sa introduca 2 “desculti”(ca altcumva nu le pot spune) chiar in ultimul minut. Stiam despre acest antrenor ca nu obisnuieste sa foloseasca aceeasi jucatori, ca este adeptul rotatiei. De exemplu Rafinha… ar trebui lasat acolo fundas dreapta iar Boateng sa revina in centru. Parca mergea apararea mai bine in acest fel. Oricum, sper ca in iarna sa fie adus un fundas central mai competent, macar sub forma de imprumut. Van Buyten este clar depasit.

fcdm3
fcdm3
3 December 2011 23:33

Bayern le da o replica tuturor printr-un super-meci spulberand-o pe Werder cu 4-1! Duo-ul ROBBERY a facut din nou diferenta, Ribery (primul gol pe contraatac a fost super!) si Robben marcand de doua ori fiecare, aratand ca echipa este dependenta de ei. Arbitrul de centru s-a dat iar in spectacol (azi a fost Florian Meyer) gresind de multe ori decisiv: – in prima repriza n-a penalizat hentul in careu al lui Naldo si desemenea a fluierat fault aiurea la actiunea lui Alaba care depasise un adversar si se indrepta spre poarta lui Mielitz; – in min. 42 Pizzaro, fostul bavarez ii aplica un cot in stomac lui Badstuber si desi acesta ramane culcat la pamant mai mult de 1 min. nu se intereseaza la arbitrul de tusa sa vada ce s-a intamplat si sa-l penalizeze cu cartonas rosu pe peruan; – in min. 69 acorda prea usor penalty pt. noi (da, recunosc!) si acorda cartonas galben nemeritat lui Wolf; – in min. 75 Gomez inscrie un gol la vinclu anulat aiurea de arbitru pe motiv de ofsaid (Gomez nu are… Citeste mai mult

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
19
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x