Bayern Munchen se mentine pe primul loc in Bundesliga dupa ce a castigat cu 2-0 derby-ul etapei a 6  impotriva rivalilor de la Schalke 04. Golurile au fost inscrise de Nil Petersen in minutul 22 si de Thomas Muller in minutul 75. Aceasta e al 8-lea meci consecutiv castigat de bavarezi in toate competitiile. De mentionat ca Bayern nu a primit nici macar un gol in aceste 8 meciuri.

0 0 vote
Article Rating
8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
20 September 2011 8:21

@ robben: Arjen Robben a inceput antrenamentele dupa o perioada in care nu a facut nici un pic de efort. Probabil ca va reveni in 1-2 etape.

fcdm3
fcdm3
20 September 2011 8:15

“Der FC Bayern ist nicht zu stoppen!” Este expresia care imi incanta simturile! Impotriva a zeci de mii de suflete pline de ura la adresa lui Neuer Bayern (tot felul de pancarde amenintatoare si jignitoare la adresa lui, inclusiv o papusa cu numele lui spanzurata in apropierea stadionului) a jucat imperial, mai ales in repriza a 2-a (cand Schalke n-a miscat) si a obtinut 8-a victorie consecutiva la zero in toate competitiile! Ultima oara cand Bayern a avut 8 victorii consecutive la zero a fost in perioada decembrie 1998 – martie 1999 iar in mai 1999 a pierdut finala CL cu Manchester Utd. dupa un final de cosmar. Neuer are 748 minute fara gol primit in toate competitiile si 658 minute in Bundesliga. Recordul bavarez in Bundesliga ii apartine lui Kahn cu 803 minute in sezonul 2002-03 iar recordul bundesligii ii apartine lui Hildebrand, care apara la Stuttgart, cu 884 minute, in sezonul 2003-04. Cateva date statistice, inclusiv notele, date de cei de la KICKER: Neuer 3 – Rafinha 3,5, Boateng 3,5, Badstuber 2, Lahm 2 – Luiz Gustavo 3… Citeste mai mult

Peter
Peter
19 September 2011 14:08

Se pare ca absentele unor jucatori de baza nu se vede, echipa functioneaza ca un tot intreg. Singurul lucru care ma ingrijoreaza un pic este ca in fiecare meci avem jucatori care trebuie schimbati din cauza accidentarilor. Chiar daca nu sunt accidentari grave, sunt prea multe, si intr-un meci greu pot rasturna echipa. In rest, cred ca echipa trebuie felicitata si sper ca nu vor fi probleme de vestiar si de concentrare. Aceasta echipa arata foarte bine si cred ca poate tine piept si marilor echipe din Spania sau Anglia.

gabrielghintuiala
gabrielghintuiala
19 September 2011 13:23

ca un meci de pregatire.asta e diderenta intre bayern si restul echipelor. cat mai multe cleansheet-uri pt neuer!

Petraru Vlad
Petraru Vlad
19 September 2011 12:07

Mie mi-a placut de Lahm care desi a avut un adversar greu ( pe Farfan) nu a aratat nici un moment de slabiciune.

robben
robben
19 September 2011 9:55

cand revine robben?

gery76
18 September 2011 23:57

Dupa un meci in care fara sa forteze nici un moment,Bayern a castigat fara nici cea mai mica emotie in fata unui adversar traditional, pot spune si eu pe olteneste:
Bai vericule,sunt mandru ca sunt suporterul unei echipe splendide BAYERN MUNCHEN!
Anul acesta fara falsa modestie,Bayern arata ca este singura echipa germana care impune respect in Europa si mai mult decat atat arata ca sezonul trecut a fost un accident,jucatori ca Schweini,Lahm,Thomas Muller,Ribery sau Robben nu au cum sa termine Bundesliga decat pe primul loc.
Azi am admirat detasarea superioara a lui Neuer[in ciuda fluieraturilor inerente ],abnegatia si talentul in stare pura ale lui Ribery[desi inca-l simt individualist],dorinta lui Peterssen,clasa lui Schweini sau bucuria de a juca fotbal a lui Tommy Muller,cel care chiar daca mai are si zile proaste lupta acerb pentru culorile clubului,fiind un adevarat soldat al lui Bayern Munchen [ aici este marea calitate a celor crescuti de Bayern]!!!

lordi211
lordi211
18 September 2011 19:41

OOOO da!In sfarsit bayern redevine echipa pe care am stiut-o,poate chiar mai bine,BRAVO bun meci,pacat ca a ratat Peterson acea ocazie dar in rest bun meci!Un inceput de sezon splendid!

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x