Bayern Munchen va juca in grupa A a Ligii Campionilor impotriva echipelor Villareal, Manchester City si Napoli.

Programul meciurilor lui Bayern din aceasta grupa:
1 – 14/09/11 Villarreal – Bayern München
2 – 27/09/11 Bayern München – Manchester City
3 – 18/10/11 Napoli – Bayern München
4 – 02/11/11 Bayern München – Napoli
5 – 22/11/11 Bayern München – Villarreal
6 – 07/12/11 Manchester City – Bayern München

Mai jos sunt toate grupele:
grupe

0 0 vote
Article Rating
28 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
fcdm3
fcdm3
30 August 2011 7:34

Eu zic sa lasam polemicile aste deoparte si sa ne bucuram de jocul echipei, care creste de la meci la meci. Am vazut-o pe Villareal aseara si pot sa spun ca nu e de speriat (a luat 5 “boabe” de la Barca). Dimpotriva! Lupta pentru locul unu va fi cu “parvenitii” de la City! Dar trebuie sa fim increzatori pentru ca MIA SAN MIA!

Peter
Peter
29 August 2011 18:04

@dan: Cum am scris de multe ori, nu ma intereseaza cum marcheaza, atata timp cat marcheaza. Daca inscrie din 1 m sau dupa o faza facuta de el, tot un gol se pune, asa ca nu-mi pasa. Si sunt sigur ca va marca si in Champions League, pentru ca are in spate o echipa foarte buna, a carui membru marcant este si el. Nu am vazut meciul din Anglia, nu ma prea intereseaza un campionat unde echipele sunt fabricate, jucatorii sunt ultra duri, arbitrii sunt slabi si fair playul financiar nu este respectat.
Vom vedea ce va fi, totusi sunt sigur ca Bayern se va califica de pe primul loc. Cine va marca, sau cum va marca, nu este prea important pentru mine.

dan
dan
29 August 2011 16:20

@Peter: De acord cu tine in cea mai mare parte, dar ia in calcul si faptul ca ei au atacanti si noi avem un schiop. Si da a inscris el 3 goluri dar trebuie sa ne uitam si cum le-a dat si cum le da de obicei, iar daca ai vazut meciul Tottenham – City, ei bine, pentru mine asa arata un atacant pe care mi-l doresc la Bayern (mi l-am dorit, acum mai greu), nu acest Gomez.

Peter
Peter
29 August 2011 13:06

O sa vedem ce va triumfa: parvenitismul si concurenta neloiala ale lui City, sau istoria si ideea de mia san mia ale lui Bayern.
In nici un caz nu as putea tine cu o asa zisa echipa precum City, care este jucaria unui om cu avere discutabila.
Tot ceea ce pot sa spun este ca daca te numesti Bayern Munchen trebuie sa ai pretentia de a te considera mai buna decat orice echipa fabricata si trebuie sa demonstrezi ca istoria si renumele nu pot fi cumparate, ci create in timp.

fcdm3
fcdm3
29 August 2011 7:49

Cei care ziceati ca Man City nu este cine stie ce echipa ce spuneti acum, dupa ce i-au spulberat pe cei de la Tottenham cu 5-1 in deplasare? Iar Tottenham nu este o echipa oarecare. In acest meci Dzeko, pe care mi l-am dorit enorm la Bayern in locul lui Gomez, a inscris 4 goluri, unul mai frumos ca altul. Cand il vad pe Dzeko (care s-a adaptat f. greu in Anglia) cu cata usurinta inscrie golurile si ma uit si la Gomez al nostru cum se chinuie… In orice caz, va fi f. greu cu City.

vlad0503
vlad0503
27 August 2011 20:27

uite ca am dat azi 3 si fara robben 🙂

Petraru Vlad
Petraru Vlad
27 August 2011 6:23

@robben: Dupa inceputurile de campionat am spus acest lucru, City se bate pentru Premier League si Cl, in timp ce noi numa pentru campionat dupa spusele lui Uli Hoeness.Daca City ajunge la potentialul lor maxim nu sunt multe echipe in Europa care sai faca fata, poate doar Barcelona si Man UTd. Noi avem un lot foarte bun, primele( in primele 5 echipe din lume), dar nu avem rezerve. Usami e sub Altintop deocamdata , Petersen sub Klose, Gustavo, Kroos, sub Van Bommel. Parerea mea este ca avem un lot mai slab decat cel cu care am ajuns in finala, doar defensiva cred ca este mai puternica. Astazi cu Lautern vad un meci greu pentru Bayern, dar zic ca castigam la limita 1-0. Cred ca vom avea probleme sa marcam. Sper sa ma insel din tot sufletul si sa dam macar 3.

radu
radu
26 August 2011 14:19

@DarkMac: U vorbesti ca becali ca batem tot e destul de greu.

Catalin
26 August 2011 13:46

eu sunt increzut in Bayern ca va cistiga Grupa fara mari probleme.
Cu siguranta va trece de grupe si va merge mai departe pina nu va da de Barca sau Real. mai departe o sa vedem. villareal napoli si M.city sunt niste echipe bune dar nu de calibrul lui Bayern.Mai ales ca von gazdui finala UCL, baietii o sa aiba o motivatie puternica si sper cu acest spirit cel putin pina in finala sa ajungem.
Forta Bayern

Alex31
Alex31
26 August 2011 13:00

Grupa este grea , dar nu foarte grea . Niciuna dintre ele nu a mai jucat UCL , deci nu s-au batut cu granzii europei, cu echipele tari . Manchester City este o echipa scumpa , dar nu si buna , ma refer la grup : nu sunt cine stie ce au multe individualitati , dar sa vedem poate ma insel . Villareal a avut probleme in preliminarii , in primul meci au pierdut iar in retur au reusit sa castige si sa se califice . Mie de Napoli nu imi este asa frica , atacul il are bun (2 jucatori ) ,echipa nu sta in 2 jucatori . Daca apararea isi va face treaba avem sanse sa castigam grupa .

Peter
Peter
26 August 2011 11:51

Daca Bayern nu se califica din aceasta grupa, nu are ce cauta in Champions League. Chiar ne sperie Napoli si Villareal, sau parvenitii de la City, care conform fair playului financiar nu ar avea ce cauta in competitiile europene? Bayern este Bayern si isi va respecta blazonul, se va califica de pe primul loc.

robben
robben
26 August 2011 11:23

cum sa fie man@Petraru Vlad: cum sa fie manchester city peste noi? eu nu cred

dan
dan
26 August 2011 11:10

Oare oficialii nu s-au speriat de grupa asta, ei chiar cred ca putem avea pretentii cu acest Super Mario??… Sa fiu sincer daca Gomez continua sa isi “faca treaba” ca pana acum nu putem avea sperante decat sa jucam finala…pe NATIONAL ARENA.

fcdm3
fcdm3
26 August 2011 8:16

As fi vrut ca sefii lui Bayern sa cumpere si un atacant de top in aceasta vara. In locul cui? Probabil ca in locul lui Olic, care cred ca nu se va mai ridica la nivelul anului 2010. Dupa cate vad a inceput sa se accidenteze si singur, d-apoi daca il loveau altii… In septembrie croatul face 32 de ani, o varsta cam inaintata pentru un atacant. Cand vad ce atacanti au adversarele noastre si ma uit si la noi…Apararea va avea mult de furca in luptele cu Aguero, Cavani sau Rossi…

fcdm3
fcdm3
26 August 2011 8:05

Leverkusen se va bate cu Valencia pt. locul 2 iar Dortmund se va bate cu Arsenal pentru locul 1. Consider ca adversarele lui Dortmund sunt mai slab cotate decat cele ale lui Leverkusen.

Petraru Vlad
Petraru Vlad
26 August 2011 6:32

As vrea sa va intreb, voi care credeti ca este cea mai usoara grupa pentru echipele din Germania, cea a lui Dortmund sau cea a lui Leverkusen. Eu zic ca Dortmund are grupa mai usoara.

Petraru Vlad
Petraru Vlad
26 August 2011 6:29

Calificarea din aceasta grupa depinde in totalitate de Bayern.Manchester City este peste noila ora actuala si ca jucatori si ca joc dar pentru locul 2 ne batem cu Napoli. La ora actuala, cum joaca Bayern, nu prea are sanse de calificare, dar sper eu sa ne intram in forma mai ales ca in Cl Muller si Gomez nu o sa aiba cate 10 ocazi de gol. Uli Hoeness a spus ca Bayern nu isi propune CL pentru ca nu se poate bate cu granzi Europei Real Madrid , Barcelona.

lesas
lesas
26 August 2011 5:39

mai bine ca nu am cazut ca barcelona , sa mearga usor si apoi la primul meci ami greu sa cada

Edison
Edison
26 August 2011 0:43

Grupa este dificila oricum este clar cea mai echilibrata grupa din toate celalte dar ne va fi foarte greu cu City si Napoli nu vad meciuri usoare

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
26 August 2011 0:05

Programul meciurilor din cadrul fazei grupelor – GRUPA “A” :

1 – 14/09/11 Villarreal 21:45 Bayern München

2 – 27/09/11 Bayern München 21:45 Manchester City

3 – 18/10/11 Napoli 21:45 Bayern München

4 – 02/11/11 Bayern München 21:45 Napoli

5 – 22/11/11 Bayern München 21:45 Villarreal

6 – 07/12/11 Manchester City 21:45 Bayern München

Sursa:SOCCERWAY.COM ( http://www.soccerway.com/international/europe/uefa-champions-league/2011-2012/group-stage/group-a/ )

fcdm3
fcdm3
25 August 2011 21:52

Sincer, daca Ribery si Robben vor fi iar accidentati in aceasta toamna, dati-mi voie sa ma abtin de la un pronostic. Ei 2 sunt singurii din echipa noastra care pot destabiliza orice aparare din lume.
Iata cum evalueaza transfermarkt loturile adversarelor lui Bayern:
1.Man City – 467 mil. euro (cu un atac devastator: Tevez + Aguero+ Dzeko, mult “peste” al nostru.
2.Napoli – 188 mil. (cu un super atac: Lavezzi + Cavani)
3.Villareal – 147 mil. euro (si ei cu un atac f. bun: Nilmar + Rossi)
Lotul lui Bayern este evaluat la 331 mil. euro.
In mod normal ar trebui sa ne batem cu City pentru primul loc dar si Villareal si Napoli sunt doua echipe f. tari!
Dupa aflarea adversarilor, Heynckes a spus :”aceasta este cea mai grea grupa posibila!”

vladt
vladt
25 August 2011 21:38

Parerea mea este ca am picat in una dintre cele mai grele grupe cu City, Villareal si Napoli, eu speram sa jucam cu Otelu’ ca sa vedem Bayern’ul la televizor. Dar cu ocazia asta vom vedea la ce nivel este echipa cu adevarat si vom vedea ce poate face “super mario” in fata unor echipe mai de “Doamne ajuta”.

dany
25 August 2011 20:40

Ne calificam fara probleme,nu avem cum sa nu prindem primele 2 locuri.

DarkMac
DarkMac
25 August 2011 20:25

@Serban: Glumesti? Se putea mult mai greu. Si grupa nu pare foarte grea. Castigam toate meciurile.

Serban
Serban
25 August 2011 19:57

Nu stiu ce sa zic, grupa e extrem de grea. Nici nu se putea mai rau.

lesas
lesas
25 August 2011 19:37

grea grupa dar si in sezoanele cand a ajuns departe a avut grupe grele , macar isi vor arata valoarea nu ca in grupa h unde primele 2 locuri sunt luate , sper ca petersen sa confirme , gomez nu are sclipire ( imi aduc aminte la mondialul din 2006 cand rata cu poata goala)

marius
marius
25 August 2011 19:10

Dupa parerea mea grupa este foarte grea, sper ca vazand adversarii, oficialii sa isi reconsidere pozitia si sa aduca in ultimul moment un atacant de clasa, pt ca daca ne uitam la celelalte echipe din grupa toate au atacanti mai buni decat Gomez, si tare mi-e frica sa nu ne facem de ras…

robben
robben