alex

Conform celor de la TZ, Bayern a ajuns la un acord cu Chelsea pentru transferul brazilianului Alex in schimbul sumei de 10 milioane €, insa bavarezii pregatesc si o ultima oferta pentru Jerome Boateng.

Conform zvonurilor, Bayern va face  o ofertă finală de 13 milioane € pentru Boateng. În cazul în care Man City refuza aceasta oferta pentru Boateng, atunci Alex va ajunge la Bayern.

0 0 vote
Article Rating
12 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
alex2k
14 July 2011 16:43

da ma bucur ca mai face si bayern ceva transferuri … ce se stie de berbatov ca acu ceva timp se auzea ca bayern lar vrea ori cum ar fi bine sa vina si alex pe langa boateng sa fie ambi fundasi centrali

gery76
14 July 2011 15:47

Alex31
Perfect de acord cu tine-Alex este un tip foarte puternic,chiar daca si el este putin cam rigid,nu este gafeur si este un fotbalist care da multa incredere coechipierilor.

Serban
Serban
14 July 2011 10:50

Ar fi super sa-i ia pe amandoi

Ppaul
Ppaul
14 July 2011 10:41

@sergiu: pai iti trebuie si rezerve dak vrei sa mergi pe trei fronturi ,

Alex31
Alex31
14 July 2011 9:17

gery,
eu pur si simplu i-am comparat pe cei doi . La Alex am spus ca este brazilian , dar nu a jucat , iar la Boateng era normal sa scriu ca este neamt . Asta nu am spus-o neaparat ca este avantaj , pur si simplu am spus la fiecare . Si ar mai fi si alte aspecte de exemplu : Jerome e obijnuit cu Bundesliga deoarece a jucat la Hertha si Hamburger ( de la Hamburger plecand la City) , dar Alex e mai puternic , mai “solid” si aduce un plus de siguranta in aparare.

gery76
14 July 2011 0:30

@Alex31
N-am inteles de ce Jerome Boateng are vreun avantaj ca este neamt?La nici un meci al Germaniei mie nu mi-a facut impresia ca ar simti ceva special cand a imbracat tricoul sacru al nationalei Germaniei,ba mai mult in meciul sau de debut daca nu ma insel la Moscova in prel.mondialului 2010-meci decisiv de altfel, a luat un rosu care putea duce Germania la baraj.Fara a fi neaparat un tip ancorat in anumite sabloane de gandire m-am ferit mereu sa cred ca globalizarea la nivel fotbalistic a fost un lucru pozitiv.

sergiu
13 July 2011 19:50

Ii transfera pe amandoi si unul sa fie rezerva sau cum?

Ppaul
Ppaul
13 July 2011 19:47

Mai bine ii transfera pe amandoi , concurenta ii motiveaza sa joace bine

robben10
robben10
13 July 2011 18:13

aha

Alex31
Alex31
13 July 2011 18:00

Alex e mai batran are 29 de ani , spre deosebire de Boateng ce are 22 de ani .Acesta este un aspect , altu ar fi : Alex e brazilian si stim cu toti cum joaca brazilieni , dar nu prea a jucat avand doar 17 selectii iar Jerome e neamt .Si mai este ceva Alex e bun executant de lovituri libere , din ce am urmarit eu pe youtube are un sut foarte puternic.

robben10
robben10
13 July 2011 16:32

mai bine il transfera pe alex decat pe boateng

vladt
vladt