Bavarezii au facut instructie cu “minerii”, reusind sa ajunga iar pe 3, la doua puncte peste Hannover.

bayern

Robben a fost iarasi omul de geniu astazi, cu un gol si o pasa de gol pentru campionii Germaniei. Olandezul a deschis balul in minutul 6 dupa pasa lui Mario Gomez. Oaspetii au egalat un minut mai tarziu dupa autogolul lui Badstuber. Thomas Muller a inscris golul de 2-1 pentru Bayern in min 13 dupa pasa lui Robben. Fara sa fie capabili sa opreasca aceasta masina de goluri, Schalke a primit si al treilea gol in minutul 18, golgheterul Gomez inscriind acest gol

Muller a incheiat conturile in minutul 84 si Bayern este din nou pe 3, dupa ce a profitat de infrangerea lui Hannover cu Gladbach.

9 Comments
gery76
3 May 2011 1:34

Sunt de acord cu Claudia referitor la prestatia lui Ribery,este mult prea putin ce ofera in acest moment Ribery pentru Bayern,avand in vedere sustinerea de care se bucura in randul suporterilor,salariul urias ce-l primeste,iar ce spune lordi211 referitor la Robben ,da si olandezul dribleaza uneori in nestire dar Arjen Robben are multe ,foarte multe meciuri memorabile la Bayern si parca pune si mai mult suflet,insa ce ma bucura cel mai mult in ultimul timp la Bayern este compatibilitatea din ce in ce mai pronuntata intre Robben si excelentul Thomas Muller care din sezonul urmator poate fi cheia succeselor lui Bayern atat in Bundesliga cat si mai ales in Champions League sezon in care sper sa se alature echipei si Manuel Neuer portarul de care avem atata nevoie.

vladt
vladt
1 May 2011 19:47

@Serban: intradevar, nici Schalke nu a fost in cea mai buna forma de joc.

lordi211
lordi211
1 May 2011 18:32

@Claudia:
da poate ca face unele driblinguri inutile dar nu uita ca asta faci si robben doar ca,cateaodata lui ii ies cu tot cu finalizare(sau mai rar pase)

Claudia
Claudia
1 May 2011 16:31

R@DevilMayCry: Nu ma intereseaza ce note a primit din partea unei cutare publicatii. Pentru mine, Ribery a fost ‘zero barat’ in meciul de ieri si il taxez mai exigent deoarece e un jucator de la care eu, cel putin, am asteptari mai mari. Din pacate, continua cu aceleasi driblinguri inutile (in conditiile in care poate pasa) care se soldeaza, de cele mai multe ori, cu pierderea balonului. Din pacate, nu mai e cel care era odata desi el crede inca asta.

Serban
Serban
1 May 2011 14:57

Da a fost un meci bun. Dar nu trebuie sa uitam ca Schalke s-a prezentat slab, neavand niciun “chef” de joc. Din punctul meu de vedere Ribery este un jucator fenomenal dar daca se comporta cum a facut-o ieri adica dupa ce pierde mingea efectiv lasa adversarul sa treaca fara sa mai aiba nici o treaba atunci eu l-as schimba. Pai nu se poate sa ai aere de astea de vedeta. Da corect e foarte bun pe faza ofensiva, dar daca luam gol din cauza lui ca el n-are chef sa se retraga cu adversarul sau macar sa alerge cu el sa-l incomodeze.

lordi211
lordi211
1 May 2011 14:22

@vladt:
de acord si mie mi-ar fi placut sa marcheze klose,dar asta e defectul lui robben nu paseaza,trecand peste aste minunat meci:)
dar dupa parerea mea tot muller este omul meciului.

Claudia
Claudia
1 May 2011 10:45

@vladt: Da, a fost un meci frumos in care Neuer a facut din nou dovada ca e cel mai bun portar din lume iar locul lui e la Bayern Munchen, cel mai bun club din istoria fotbalului german. Facand abstractie de cele cateva bannere contra lui, mi-a placut ca fanii germani si-au reconsiderat atitudinea si nu i-au rezervat o atmosfera ostila.
Klose ar fi trebuit introdus mai devreme. S-a vazut imediat diferenta dintre el si Gomez cu conditia sa joace in locul acestuia, adica sa fie un varf autentic. Da, Robben si-a reluat vechiul narav de a prefera sa rateze pe cont propriu decat sa paseze. Müller a fost genial, Ribery, zero barat.
Sa nu uitam, totusi, ca Bayern a jucat doar contra lui Neuer. Ar fi trebuit sa fie un scor mult mai mare. Insa suntem in CL si asta e tot ce conteaza in momentul de fata. Forza Bayern!

vladt
vladt
30 April 2011 21:26

Un meci frumos in care s-a jucat la o singura poarta, cea la care Neuer a facut din nou o partida minunata. Mi-ar fi placut sa marcheze si Klose(imi place foarte mult acest jucator) dar din pacate lui Robben nu prea ii place sa paseze.