Bavarezii si-au manifestat interesul pentru internationalul galez de 21 de ani.

bale

Se zvoneste ca Bayern va face o oferta de 40 milioane € + fundasul brazilian Breno in schimbul lui Gareth Bale. Galezul mai are contract cu Spurs până în 2015 insa el mai este dorit si de Barcelona şi de Real Madrid.

0 0 vote
Article Rating
11 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Robben
Robben
3 May 2011 10:55

de unde sti poate ca lui ii place bayern

bavarezu13
bavarezu13
27 April 2011 9:46

povesti:))va merge probabil la barca sau la city

gery76
27 April 2011 0:49

O singura concluzie am tras in urma desfasurarii turului dintre Schalke si Manchester incheiat cu victoria foarte meritata a englezilor[ desi nu-i suport deloc galezul Giggs merita tot respectul]si anume concluzia ca Manuel Neuer este un portar exceptional,prestanta seniorala,reflexe incredibile,curaj pe alocuri nebunesc,ce sa mai spun o incantare sa-l urmaresc.Sper din tot sufletul ca ultrasii si-au dat seama ca Neuer indiferent de unele animozitati din trecut poate fi cheia recladirii unei mari echipe a lui Bayern,recladire ce trebuie sa inceapa in primul rand cu un portar de incontestabila clasa mondiala si acesta nu poate fi decat Manuel Neuer.

gery76
26 April 2011 15:41

Eu zic ca se vor schimba in bine lucrurile la Bayern,sa nu uitam ca majoritatea jucatorilor de baza ai echipei au pierdut si vacanta de anul trecut si pregatirea de vara din cauza ca Bayern a avut la mondiale foarte multi jucatori si Lahm,Badstuber,Schweinsteiger,Muller,Klose,Kroos,Butt-cu echipa Germaniei+Robben si van Bommel -cu echipa Olandei au mers pana la capatul turneului,iar lui Robben i-a recidivat ruptura musculara si l-am pierdut tot turul sezonului trecut.Schweini isi va reveni si el caci la el s-a acumulat o uzura prematura avand in vedere ca si in 2006 si in 2008 la fel a pierdut pregatirea de vara tot din cauza nationalei,iar schimbarea permanenta de posturi la care l-a supus van Gaal nu putea sa nu aiba urmari asupra randamentului sau.Cu tridentul Robben,Ribery,Muller apt de joc mereu+un varf impins de care mingea sa nu se loveasca ca de levier ,problema fazei ofensive la Bayern este ca si rezolvata.Urgentele trebuie sa fie un fundas central de certa valoare[Hummels ar fi ideal dar o solutie viabila este si Howedes]si cel putin un fundas lateral de mare valoare,caci spre satisfactia… Citeste mai mult

fcdm3
fcdm3
26 April 2011 12:56

@ionut: si eu mi-as fi dorit sa scapam de Gomez si sa luam un super atacant. Si sambata cu Eintracht, Gomez si-a “facut numarul” ratand incredibil singur cu portarul iar penalty-ul nu l-a executat grozav, pe mijlocul portii, noroc cu portarul gazdelor care s-a aruncat intr-un colt…Fabio Coentrao a spus raspicat: Nu vrea sa plece de la Benfica! Mai ales acum cand lusitanii sunt pe val in Europa League. Deci e clar, nu vine. @Robben: Olic va fi apt de joc, in proportie de 100%, incepand din campionatul viitor. Sefii lui Bayern isi pun mari sperante in el anul viitor. Eu nu cred insa ca se va mai ridica la valoarea de anul trecut… Una peste alta, eu nu sunt foarte multumit cum va arata noul Bayern. As fi vrut un super atacant si chiar un coordonator de joc, un mjlocas sa dea pase geniale, sa-i scoata din ritm pe adversari. As fi vrut si jucatori care sa joace mai in viteza si mai tehnci. Ori nemtii, se stie, cu tehnica stau mai rau, din acest motiv mi-as fi dorit… Citeste mai mult

Robben
Robben
26 April 2011 12:17

ce sa intamplat cu ivica olic?

ionut
ionut
26 April 2011 10:22

@fcdm3: Sper sa nu ai dreptate in totalitate si sa se aduca si un atacant de clasa, cu acest SuperMario nu se mai poate. In privinta lui Bale nu o sa vina niciodata. PS: Ce s-a intamplat cu Fabio Coentrao??

fcdm3
fcdm3
25 April 2011 20:38

Dupa un meci destul de slab, in care speram ca favoritii nostrii sa manace pamantul : Eintracht – Bayern 1-1. Notele date de tz-online.de sunt: Butt 3 – Lahm 4, van Buyten 3, L.Gustavo 4, Contento 3 – Timoschtschuk 5 (Kroos 3), Schweinsteiger 5, Müller 4, Klose 5, Ribery 5 – Gomez 3. Legenda o reamintesc: 1 – clasa mondiala, 2 – f. bun, 3 – bun, 4 – mediocru, 5 – slab, 6 – catastrofal! Iata cati bani ar castiga Bayern daca ar ajunge la anul pana in finala C.L. pe Allianz Arena: Bani CL-Start: 3,3 Mil. € Premieri: 2,8 Mil. € Tichete: 9,9 Mil. € Reclame: 8,0 Mil. € Uefa-Marketingpool: 11,75 Mil. € Drepturi TV: 20 Mil. € Optimi-Premieri: 3,0 Mil. € Sferturi-Premieri: 3,3 Mil. € Semifinale-Premieri: 4,2 Mil. € Final-Premieri: 5,2 Mil. € TOTAL: 71,45 Mil. € ! Daca va juca in Europa League, nu va casziga nici pe jumatate!!! Sefii lui Bayern vor ca echipa de baza din campionatul viitor sa aiba 8 jucatori nemti de nationala plus 3 straini. Mai mult ca sigur vor veni,… Citeste mai mult

bMw
bMw
25 April 2011 19:17

Acum toti jucatorii la Bayern… forget it.

Robben
Robben
25 April 2011 19:15

foarte bine trebuie sa il luam

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x