Jucatorul german a fost urmarit in ultimele meciuri de catre reprezentanti ai clubului bavarez.

reus

Bayern Munchen e interesata de achizitionarea unei alternative pentur extremele Arjen Robben şi Franck Ribery, în vara. In ultimele saptamani, bavarezii au fost legate cu duoul celor de la Lille, Eden Hazard şi Gervinho, precum şi Ivo Ilicevic de Kaiserslautern. Joi, un zvon nou aparut anunta ca Bayern e interesata de starul Borussiei Monchengladbach, Marco Reus.

Potrivit unui raport din Kicker, reprezentantii clubului bavarez au vizionat meciuri ale lui Reus, în mai multe rânduri,  jucatorul a lăsat o impresie pozitiva. În cazul în care Monchengladbach va retrograda, este aproape sigur ca Reus va pleca la alta echipa.

Bayern nu sunt singurul club care si-a exprimat interesul pentru Reus, care este capabil de a juca oriunde în spatele unui atacant. Dortmund s-a declarat interesata de a-l readuce pe Reus, dar suma pretinsa de Gladbach, 8.5 milioane euro, este un impediment pentru Dortmund, ceea ce înseamnă că Bayern ar fi cea mai probabila destinaţie.

Contractul lui Reus cu Gladbach va expira în 2015. In acest sezon, tanarul jucator a marcat 8 goluri si a dat 8 pase de gol in 27 de meciuri.

0 0 vote
Article Rating
10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
aaa
aaa
22 April 2011 14:29

@Serban: Hazard nu cred va veni vreodata la Bayern, dar daca o va face ,in 2-3 ani ii vom uita pe Robben si Ribery. In momentul de fata ar fi cel mai bun transfer posibil.

gery76
22 April 2011 13:57

@Serban
Reus este evident mai inalt decat Marin,mai putin tehnic dar mult mai rapid si cu un sut mai puternic decat al tehnicului mijlocas al lui Werder.

gery76
22 April 2011 13:52

@fcdm3 Incepand cu senzationalul Pfaff incoace i-am prins pe toti si pot spune in mod obiectiv ca Maier,Pfaff si Kahn sunt in primii zece portari all-time din intreg fotbalul international.Maier are un record greu de egalat de cineva si anume 12 sezoane consecutive integrale ca titular in Bundesliga si un palmares inimaginabil pentru portarii din ziua de azi [doar Casilias se apropie]si anume campion mondial,european,vicemondial si european ,3C.L. Pfaff a fost incredibil in campania ce a dus la finala C.L.’87,in semifinala de vis cu Real Madrid 4-1 si 0-1,Matthaus fiind genial in victoria cu 4-1 de la Munchen,iar Pfaff -inger pazitor la returul de la Madrid unde jurnalistii spanioli spuneau ca n-au mai vazut asemenea pisica pe Bernabeu.Pfaff de asemenea a facut un mondial de exceptie in ’86 numai geniul lui Maradona putand sa-l invinga in semifinale dupa ce eliminase practic de unul singur Spania in sferturi aparand magnific in fata lui Butragueno si Michel.Aumman a fost un portar decent ,fiind chiar rezerva lui Illgner la worldcup’90. Titanul Kahn a reannodat prestatiile magnifice de pe Bernabeu in 2001 cand le-a… Citeste mai mult

Serban
Serban
22 April 2011 13:18

Din punctul meu de vedere Reus e copia fidela a lui Marco Marin. Cred ca ar putea fi un transfer reusit, dar totusi cred ca Hazard ar fi mai bun.

fcdm3
fcdm3
22 April 2011 12:54

Pentru cei mai in varsta (si nu numai) care i-au vazut aparand, azi prezint portarii lui Bayern, din 1965, cand a inceput Bundesliga:
-Sepp Maier (1965-1979), a jucat 473 jocuri!
-Walter Junghans (1979-1982)
-Jean Marie Pfaff (1982-1988)
-Manfred Muller (1979 – 1984), mai mult rezerva, doar 44 jocuri
-Raimond Aumann (1984-1986 si 1987-1994)
-Toni Schumacher (1991-1992)
-Oliver Kahn (1994-2008), de 8 ori campion cu Bayern
-Sven Scheuer (1989-1999), doar 26 jocuri
-Michael Rensing (2008-2010), probabil cel mai slab din toata istoria clubului, 53 jocuri
-Thomas Kraft (2010-2011), 12 jocuri
-Jorg Butt (2008-2010). Butt, un tip cu mult bun simt, a anuntat ca se retrage la vara, la 36 de ani, el fiind singurul portar, din istoria clubului, care a marcat goluri. Si a facut-o de 32 de ori (toate din penalty), dintre care 3 in C.L., toate in poarta lui Juventus (pe cand apara la Hamburg, Leverkusen si Bayern)!!!

Florin
Florin
22 April 2011 12:08

De ce l-ar aduce pe Ya Konan?! Ar fi mult mai bun daca chiar se doreste asa de mult un atacant, Elia de la Hamburg. Nu vad cu ce ar imbunatati nivelul ofensivei noastre, nu cred ca-l depaseste pe Gomez.

fcdm3
fcdm3
22 April 2011 7:49

Alte doua stiri:
– De Alaba si/sau Contento e f. interesata Napoli. Ar fi mare pacat sa-i pierdem…
– Conducerea clubului vrea sa-l achizitioneze pe atacantul Ya Konan(26), care are doar 1.74 m! Comform comentariilor de pe tz-online.de, aproape nici un fan bavarez nu-l doreste!

FanBayern
22 April 2011 6:32

Ar fi minunat!!!

Rhadhoo27
Moderator
22 April 2011 0:18

Foarte bun jucator! Ar fi excelent sa vina la Bayern. Mult mai bun decat Altintop, desi turcul mi-e simpatic 🙂

gery76
21 April 2011 19:44

Senzational jucator de contraatac acest Reus,din pacate pentru el nu prea a avut cine sa-l joace cu pase la Monchengladbach,Idsrissou celalalt atacant al Borussiei in realitate cred ca-i mult mai in varsta, ca de altfel majoritatea fotbalistilor africani.Reus are si viteza si tehnica si executii surprinzatoare[si pe Neuer l-a surprins cu un sut de senzatie in meciul cu Schalke].

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x