Bayern a mai facut un pas gresit in etapa a 3-a din Bundesliga. Dupa infrangerea de la Kaiserslautern, a venit egalul de pe Allianz Arena cu Werder Bremen. Mai ingrijorator e insa jocul echipei, care a fost unul slab in fata unui adversar lipsit de principalii 2 fundasi centrali, Mertesacker si Naldo. Gafeurul de serviciu de la Arsenal, Silvestre, alias Disastre, le-a facut fata lui Olic, Ribery sau Muller. Van Gaal a facut un experiment esuat cu Klose in spatele lui Olic in atac si asta l-a costat o repriza. Kroos a fost foarte bun, dar nu s-a lipit la gol. Va propun sa dati note jucatorilor de la Bayern.

Butt   9 – noroc cu bulanul lui!

Badstuber 8 – bine ca ne-am gasit fundas central care sa dea pase si pentru Van Bommel

Contento  8 – printre cei mai buni de pe teren.

Lahm   6 – sa urcam si in atac, totusi!

Van Buyten   4 – Disastre al nostru!         (’73 Demichelis   7 – a intrat bine in joc )

Müller   6 – sa facem si stopuri, sa dam si suturi de la distanta, nu doar goluri din 5 metri.

7 Ribéry   5 – mai treci pe la femei si vino incarcat!

31 Schweinsteiger   6 – voiam mai mult

17 van Bommel   4 – foarte slab, capitane!

18 Klose   3 – n-a fost la locul lui          (’45 Kroos    8 – curaj, pustiule! )

11 Olić   6 – vrea multe, dar nu i-a iesit       (’78 Gomez   4 – pentru ratarea aia nesimtita din final )

0 0 vote
Article Rating
8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
BlackEye
BlackEye
13 September 2010 10:34

Mi-a plăcut Zoro meciul precedent, sper că va juca titular în dauna lui DvB

ovidius1969
ovidius1969
13 September 2010 7:49

staţi liniştiţi. ne revenim, doar nu-i urmariţi pe FCB de săptămâna trecută 🙂

BlackEye
BlackEye
12 September 2010 13:31

Chiar dacă a ratat, ia-şi da 8.5 lui Kroos, a jucat mai bine ca ceilalţi, sper să nu-l mai vedem pe banca de rezerve

Cătălin
12 September 2010 12:31

@Rhadhoo
Le-aș da note mai mari lui Lahm (7 – a urcat totuși destul de mult în atac) și lui Ribery (7,5 – a fost foarte activ, s-a zbătut și a avut două, trei acțiuni foarte bune, în condițiile în care avea mai mereu doi, trei adversari pe el).

robyw
robyw
12 September 2010 11:30

Pacat, ar fi trebuit sa castigam.

DarkMac
DarkMac
11 September 2010 22:12

gresite note:
van buyten <4. Nota 5 se considera nota de "trecere". DvB nici macar de trecere nu a jucat. Daca nu era Butt…
Demichelis = corect 🙂 7 pentru ca nu a apucat sa joace…ca daca juca… poate 3-4
Klose = ffff corecta aprecierea lui Infected. Ce cauta un atacant de careu (doar de aia ii se spune "vulpoiul") in spatele lui Olic??? Eu vedeam in cel mai rau caz un Muller in spatele lui Klose si Olic. Muller e genul de atacant ce poate veni din spate in nici un caz Klose.
Olic… nu prea a avut mingi, asa ca i-as da un 7+
Gomez 5+ – no ideea adica… Gomez asta nu are nici o idee cu ce se mananca atacul in fotbal

klose
klose
11 September 2010 21:54

kroos a fost cel mai bun,pe departe

Infected.