Bayern Munchen avea nevoie de victorie în meciul de astăzi, cu Borussia Monchengladbach, pentru a se încorona matematic campioană, cu două runde înaintea finalului de sezon în Bundesliga.

Elevii lui Pep Guardiola au deschis scorul rapid, prin Thomas Muller, în minutul 6, și fanii se pregăteau să deschidă șampania.

Bavarezii n-au mai reușit să marcheze, însă, iar Gladbach a ținut să-i strice petrecerea campioanei en-titre, egalând în minutul 72, prin Hahn. S-a terminat remiză, 1-1, iar trupa lui Guardiola trebuie să aștepte până etapa viitoare pentru a sărbători cel de-al patrulea titlu consecutiv.

Cu două runde înainte de finalul sezonului, Bayern e în continuare lider, cu 82 de puncte, urmată de Borussia Dortmund, cu 77. Etapa viitoare, Bayern joacă în deplasare, la Ingolstadt, în timp ce Dortmund o vizitează pe Eintracht Frankfurt.

sursa: digisport.ro

0 0 vote
Article Rating
10 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
Ribery7
2 May 2016 13:05

Se vorbeste despre Pjanic. Un Thiago mai bataios, care suteaza mai bine si mai des, un executant foarte bun de lovituri libere. Dar la 38mil euro, cam scump.
Cu el, Vidal, Alaba revenit pe postul de fundas stanga, am putea sa vedem niste suturi frumoase sezonul viitor.

Andrei_Fcbm
Andrei_Fcbm
2 May 2016 9:20

Ribery s-a antrenat normal, probabil va juca! La Atletico vor reveni Carrasco si Godin, doi rupători de meserie. Vestea cat de cat buna e ca meciul va fi arbitrat de turcul Cakir, care nu prea accepta duritățile.

lesas
lesas
1 May 2016 13:52

Paste fericit . Bucurii si sanatate.

fcdm3
Moderator
1 May 2016 13:48

Paste fericit tuturor!

lesas
lesas
1 May 2016 13:40

Si se pare ca a revenit Ribery . E nevoie de experienta lui marti

Ribery7
2 May 2016 0:26
Reply to  lesas

transfermarkt spune ca pe 3 mai este asteptat sa revina. Robben…trebuia sa revina pe 28 aprilie, acum nu se stie

lesas
lesas
2 May 2016 6:48
Reply to  Ribery7

Treaba cu revenirile la Bayern e lucru misteros , pana nu il vezi pe banca nu stii nimic sigur

fcdm3
Moderator
30 April 2016 22:28

Bayern a jucat chiar slab azi, pentru prima data dupa multi ani, oaspetii avand mai multe ocazii! In sensul ca Bayern a mai avut vreo 2 in afara de gol iar oaspetii vreo 3! Insa, cum s-a spus, s-a jucat cu multe rezerve. A revenit si Boateng. Castigarea campionatului s-a mai amanat o etapa, lucru care ar putea fi benefic pentru jucatori in perspectiva meciului retur cu Atletico.
La conferinta de presa de vineri, dupa ce a fost serios pus la zid de presa germana, Guardiola a declarat: “inca nu sunt mort! Mai este un meci de jucat! Daca nu ne calificam, atunci voi fi mort!”
Despre netitularizarea lui Muller: “asa am gandit eu tactica, doar cu Lewandowski in atac. Nu am nimic cu Muller, il iubesc pe Muller dar asa am gandit eu tactica!”

Statistica de azi:
Suturi (pe poarta): 9-8 (4-2)
Posesie: 54%-46%
Cornere: 7-5
Faulturi: 10-14
Cartonase galbene: 2-1

lesas
lesas
1 May 2016 9:15
Reply to  fcdm3

Acum si Ribery s-a accidentat. Marti se va afla daca aducerea sa a fost un semi-esec sau un esec total.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x