Daniel Van Buyten, jucator retras din activitate dupa mondialul din Brazilia, ar putea reveni la Bayern.

Conform informațiilor de la ziarul regional belgianSudinfo“, bavarezii au luat legătura cu Daniel van Buyten pentru a-l convinge sa revina in fotbal. Belgianul isi anuntase retragerea din fotbal imediat dupa mondialul din Brazilia refuzand o oferta venita din partea celor de la Anderlecht.

In acest moment pentru posturile de fundasi centrali Bayern ii are valizi doar pe Dante, Jerome Boateng și prospatul venit, Mehdi Benatia. Prin urmare, bavarezii cred că o rechemare a veteranului  de 36 de ani va fi de bun augur. Datorită vastei sale experiente Van Buyten ar oferi o oarecare siguranță in aparare.

Belgianul a jucat timp de 8 ani la Bayern si a marcat 27 de goluri în 219 jocuri din Bundesliga.

0 0 vote
Article Rating
9 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
gery76
gery76
21 September 2014 0:03

Nu pot sa inteleg de se incapataneaza sa-l foloseasca pe Lahm la mijloc,cand el este cel mai bun fundas drreapta din lume,Rafinha este un excelent fundas dreapata la orice echipa de la locul 8 in sus,n-are ce cauta la o echipa ce vizeaza Ch.League,in schimb Benattia este o mare fumigena.

olikahn
olikahn
20 September 2014 19:57

slab ,daca dupa meciul cu city i-am laudat, azi jalnic, dar ma gandesc ca au fost motivati adversarii avand un antrenor nou iar noi n-am avut titularii sa fim seriosi,oricum prin campionat ne mai permitem nici sa le dam iar ceata parca nu mi-ar placea,oricum eu zic echipa va creste de la meci la meci

darkmac
Admin
20 September 2014 19:51

Nu spun decat ca voi tine in continuare cu Bayern in nici un caz cu adversarii acestei echipe. Dar te inteleg perfect, cred ca Pep nu are ce cauta la Bayern, dar nu pentru ca nu este un antrenor bun, ci pentru ca nu este un antrenor bun pentrun Bayern.
Eu incep sa ma intreb (poate gresesc), daca am mai avut asa de multi jucatori importanti accidentati vreodata?! (asta cu bataie la acelasi…. cal troian).

DDP99
DDP99
20 September 2014 18:56

Eu spun că la cum arată echipa acum ar trebui să ne bucurăm dacă scoatem un 1-0 cu Paderborn. Peste egalul cu Schalke am trecut cu vederea, dar să joci în halul astă chiar și Paderborn ne-ar bătea. Nici nu știu ce să fac în momentul de față, să țin cu Bayern cum este logic sau să țin cu adversara în speranța că dacă pierde îl demite pe Guardiola. Acest antrenor nici nu mai are motiv să se afle în Munchen, nu să o antreneze pe Bayern. Și sunt curios ce vor zice toți apărătorii lui Guardiola de pe aici care chiar n-au niciun motiv să-l mai apere atâta. Nici măcar nu știu de ce mă tot enervez atâta pentru că oricum nu rezolv nimic. Acest cal troian, cum i-a mai spus cineva de aici și căruia îi dau toată dreptatea din lume, își pune la încercare testele pe nervii fanilor ca noi și ce mă enervează mai mult decât asta este faptul că și conducerea participa la jocurile sale. Știu că voi fi acuzat că nu sunt un fan… Citeste mai mult

Marius09
20 September 2014 15:11

Ce sa mai caute fosila asta la Bayern, bine ca am scapat de el, nu vrea sa il aduca si pe Demichelis ? Cei 2 ne-au mancat finala cu Inter, sa promoveze tineri, ca sunt destui, oricum, la Bayern sa nu mai vina. Mia san mia

bavarezul13
bavarezul13
20 September 2014 9:43

Cu problemele pe care le avem la mijloc de ce sa nu-l chemam pe Ze Roberto? Sau daca nu marcheaza Lewa inca 2 3 meciuri Elber sau chiar Gerd Muller ar trebui readusi. Si Kaiser Franz ar trebui sa lase costumul si sa revina sa intarim defensiva. Lasand gluma la o parte lasa domne omul daca s-a retras sa-si vada de nevasta, s-o ajute la muraturi sau la ce-o fi.

FCBM_81
19 September 2014 18:56

O declaratie interesanta a lui Guardiola in care spune ca Manchester United nu isi permite sa cumpere de la Bayern , jucatorii doriti de van Gaal Schweinsteiger, Muller şi Robben isi doresc să rămînă la Bayern şi nu vor pleca în Premier League sursa :dailymail.co.uk
Cat despre aducerea lui Daniel van Buyten nu sunt deacord ,mai bine ar promova un jucator de la echipa a 2-a deoarece lipsa de talente nu cred ca ducem mai ales ca va juca doar in meciurile din campionat si cupa
Si ca sa mai inveselesc putin atmosfera iata 2 momente amuzante de la meciul cu City:
https://www.youtube.com/watch?v=sfKq147x7H8
https://www.youtube.com/watch?v=SleWD4FhMsk

Ribery7
19 September 2014 16:09

Depinde de salariu. Nu pare a fi o idee foarte rea, desi personal as prefera sa fie readus Kirchoff.

Avand in vedere ca la 36 de ani n-a mai facut un antrenament de 2 luni, i-ar fi foarte greu.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x