Site icon FC Bayern Romania

Hertha Berlin 2-3 FC Bayern

Spectacol total în Bundesliga. FC Bayern s-a impus la limită în fața celor de la Hertha Berlin, scor 3-2, în etapa a 13-a din Bundesliga.

Bavarezii au deschis scorul încă din minutul 12, când Jamal Musiala a ajuns la pasa lui Sadio Mane și a finalizat din interiorul careului.

Bayern și-a dublat avantajul în minutul 37, când Eric Maxim Choupo-Moting, fotbalistul dorit la Manchester United, a ajuns la un balon respins în careu și l-a învins pe Christensen.

Tot Choupo-Moting a înscris și un minut mai târziu, când a marcat cu o execuție din alunecare din fața porții.

Două minute mai târziu, Lukebakio a redus din diferență cu un șut din prima expediat din centrul careului.

Pe finalul primei reprize, gazdele au marcat din nou prin Davie Selke care l-a învins pe Manuel Neuer de la 11 metri.

După pauză, bavarezii puteau majora diferența, dar reușita lui Rogel a fost anulată pe motiv de ofsaid.

sursa: digisport.ro