FC Augsburg 1-0 FC Bayern

Augsburg s-a impus în fața celor de la Bayern München, 1-0, într-un meci care a contat pentru etapa cu numărul 7 a Bundesligii.

Startul sezonului în campionatul Germaniei continuă să fie unul neașteptat de slab pentru Bayern, care are doar 3 victorii în 7 partide.

Bavarezii au înregistrat și prima înfrângere, 0-1, contra celor de la Augsburg. Singurul gol al partidei a fost marcat în repriza secundă de către Megrim Berisha, după o fază fixă.

Trupa lui Julian Nagelsmann a presat și a ratat câteva șanse bune, dar nu a putut marca. Astfel, scorul final al întâlnirii a fost FC Augsburg – FC Bayern München 1-0.

sursa: digisport.ro

8 thoughts on “FC Augsburg 1-0 FC Bayern”

1. Nu este unul dintre cei mai buni atacanți din lume, dar în momentul de față, echipa națională a Germaniei nu are un atacant central mai bun. Nu este cine știe ce… dar, și-a făcut treaba de mai multe ori.

1. Din ce am vazut a jucat mai mult pe flanc Werner. Atacant pe centru a jucat foarte bine Haverz, are toate calitatile necesare pentru a juca numar 9.
        Sane pe celalalt flanc si Musiala numar 10, Gosens fundas stanga, Goretzka langa Kimmich, echipa asta are un potential foarte ridicat.

1. Chiar dacă Havertz are calități de a juca nr 9, tot nu este poziția lui principală. Dacă este folosit pe acel post, este folosit ca 9 fals.
          Dacă ar fi fost un Nr 9 adevărat, nici Chelsea nu l-ar mai fi luat pe Auba.
          Werner întotdeauna a fost un atacant mobil, care se duce și pe flancuri. El nu este un Nr 9 clasic.

1. La echipa națională cine-l supără pe Gnabry de face o primă repriză lamentabilă cu “marea” națională a Ungariei?
    Gnabry cred că e în cea mai slabă formă a carierei.
    A, și dacă Germania își închipuie să câștige Mondialul cu alde Hofmann titular, să își ia gândul. M-am uitat la meci până în minutul 50, până la ratarea lui Sane, după m-am pus la un serial…
    Ce naiba să văd la Hofmann, Raum și Kehrer?
    De Werner nici nu mai zic. Bine că nu a ajuns la Bayern în vară.
    Ce mi-e Werner, ce mi-e Choupo-Moting…

2. Din etapa viitoare, începând de la antrenor, echipa trebuie să-și schimbe total atitudinea. Toată lumea, chiar și așa zisa vedetă a echipei, Musiala… Driblează omule până mâine, dar dacă nu produci efecte pe tabelă, e degeaba.
    I s-a creat prea devreme aura asta de vedetă a echipei.
    Meci de meci se complică în driblinguri inutile, și nu dă drumul la minge când trebuie.
    Degeaba ești meseriaș cu mingea la picior, dacă n-ai viziune în joc.

Iar Mane, ce naiba, a jucat trei finale de Liga Campionilor, cred că în ultimii 5-6 ani… A luat și un titlu cu Liverpool, n-are cum să uite fotbalul și să nu reușească un dribling.
    Are 30 de ani, nu 36, și vine de la Liverpool, nu de la Norwich…Așa că trebuie să joace.
    Nu are cum un astfel de jucător să fie la pământ cu Augsburg.
    Sper ca domnul antrenor să se pună pe treabă și să vedem o altă atitudine a echipei.