FC Bayern 2-1 SC Freiburg

FC Bayern München a reușit să o învingă pe SC Freiburg și să-i pună capăt seriei fără înfrângeri, cu Leon Goretzka și Robert Lewandowski care au înscris pentru campioana Germaniei pe Allianz Arena.

Oaspeții au reușit să-i țină piept lui Bayern timp de jumătate de oră, când Leon Goretzka a primit o pasă în careu de la Thomas Müller și a reușit să îl învingă pe portarul Flekken marcând pentru 1-0.

Presiunea necruțătoare pusă de bavarezi cu 15 minute înainte de final a reușit să o răpună pe Freiburg, când Davies îi pasase lui Sane care îl servise cu o pasă de gol pe Robert Lewandowski care a avut de îndeplinit doar o simplă formalitate de a împinge mingea în poartă din câțiva metri. Janik Haberer a redus din diferență în ultimele minute care au fost pline de acțiune. Minute în care am putut vedea cum Manuel Neuer a avut 3 intervenții foarte importante și golul fabulos înscris de Corentin Tolisso care până la urmă a fost anulat pe motiv de offside. Scor final: FCB 2-1 SCF.

sursa: bundesliga.com

3 thoughts on “FC Bayern 2-1 SC Freiburg”

1. Mult mai comic este comentariul tău împotriva lui Muller. Într-adevăr nu este estetic deloc, dar să spui că de obicei dă assisturile din greșeală… asta definește clar fotbalul pe care ar trebui să îl urmărești.

2. Daca il aveam pe Nkunku in spatele lui Lewandowski eram de neoprit.
    E de-a dreptul comic Muller uneori, doar ca de obicei mai da si un assist cu tibia din greseala si se trece cu vederea. Lejer 50% din mingile trimise de el au ajuns direct la adversar. La un moment dat a incercat sa joace o pasa simpla si a ajuns intins pe gazon.
    Sezonul trecut a jucat non stop pana la meciul cu PSG cand n-a mai avut vlaga deloc. Sezonul asta incepe sa fie inlocuit din minutul 65. Sezonul viitor ar fi cazul sa intre de pe banca in minutul 65, iar sezonul urmator…