18 April 2024

FC Augsburg – FC Bayern 2-2

Pentru a doua oară la rând, Bayern Munchen a călcat strâmb în Bundesliga. Campioana a fost egalată la Augsburg chiar înainte de final.

În al doilea minut suplimentar a ratat Bayern victoria în deplasarea cu Augsburg. Începutul de meci a fost la fel de nebun, iar primul gol al gazdelor a venit după doar 27 de secunde.

Învinsă acasă de Hoffenheim, etapa trecută, Bayern s-a trezit din palme. A egalat prin Lewandowski, apoi Gnabry a adus campioana în avantaj, imediat după pauză.

Golul primit de la islandezul Finbogasson, în minutul 92, a împiedicat-o pe Bayern să plece cu a șasea victorie la rând de pe terenul lui Augsburg. Pentru bavarezi, urmează o deplasare și mai grea, la Pireu, în grupele UEFA Champions League. Meciul cu Olympiakos este în direct la Digi Sport 3, marți, la ora 22:00.

Echipele de start:

Augsburg:Koubek – Lichtsteiner, Jedvaj, Uduokhai, Max – Oxford – Vargas, Moravek, Khedira, Richter – Niederlechner

Bayern: Neuer – Hernandez, Sule, Pavard, Kimmich – Martinez, Alcantara – Gnabry, Coutinho, Coman – Lewandowski

sursa: digisport.ro