Marti seara incepand cu ora 21:45, ora Romaniei, selectionata Germaniei si cea a Irlandei vor fi adversare in preliminariile Campionatului European din 2016.

Surprinzator sau nu, Germania nu s-a ridicat la nivelul unei campioane mondiale pana acum. Gotze si colegii sai de la echipa nationala au inceput campania cu o victorie destul de chinuita, 2-1 contra Scotiei, ca mai apoi sa piarda pentru prima data in istorie in fata Poloniei in deplasare, scor 0-2. Astfel, cu trei puncte si un golaveraj de 2-3, Germania este a treia in grupa D, cu sanse mici de a urca in clasament chiar si in cazul unei victorii, tinand ont ca Polonia si Irlanda au golaveraje de 9-0, respectiv 9-1.


Nationala Irlandei s-a prezentat excelent pana in moment de fata si are toate motivele sa spere cel putin la locul trei in aceasta grupa. Echipa s-a impus in prima etapa cu 2-1 pe terenul Georgiei, dupa care a reusit o victorie categorica in fata Gibraltarului, 7-0, avand un golaveraj de invidiat. Ce-i drept, probabil majoritatea formatiilor vor face scor cu cei din Gibraltar in aceasta campanie. Irlanda nu este tocmai o echipa de deplasare, avand in vedere ca succesul din Georgia de luna trecuta a fost singurul pe teren stain in ultimele 11 jocuri, si anume in ultimul an si jumatate.


De cinci ori s-au intalnit cele doua echipe nationale pana acum, toate partidele directe avand loc din 2002 pana in prezent. Germania a reusit sa se impuna in trei randuri, in timp ce alte doua jocuri s-au incheiat la egalitate.

Germania – Irlanda echipe probabile
Germania: Neuer – Rudiger, Boateng, Hummels, Durm – Kramer, Kroos- Schurrle, Gotze, Bellarabi – Muller
Irlanda: Forde – Meyler, O’Shea, Wilson, Ward – McGeady, Gibson, Whelan, Quinn- Hoolahan – Long

sursa: casapariurilor.net

0 0 vote
Article Rating
8 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
lesas
lesas
14 October 2014 22:33

Germania a uitat sa faca multe in 3 luni ca de exemplu:
– sa paseze;
– sa dribleze;
– sa suteze;
– sa alerge;
– sa gandeasca si ar mai fi dar sunt prea suparat.
Iubesc echipa asta din 2002 dar decat sa vad cum joaca acum mai bine dorm ca nu pierd nimic.
Jucatorii noi sunt in plus .
O seara buna!

Ribery7
14 October 2014 21:16

Cat despre meciul din seara asta, ma bucur ca Gotze incepe titular pentru ca de obicei este eficient la nationala si i-ar ridica moralul un gol, iar prezenta lui Schurrle si a lui Muller in primul 11 zic eu ca e o garantie pentru spectacol si viteza de joc. Sper.

Ribery7
14 October 2014 21:15

@fcdm3: Putin cam nedrept pentru fanii lui Arsenal felul cum s-a semnat. Chiar o insulta as zice.

synp
synp
14 October 2014 18:35

Ups, tweet-ul ala nu se vede chiar cum ar trebui. O sa ma rezum la text doar daca mai citez de pe twitter.

synp
synp
14 October 2014 18:32

@fcdm3: Mi se pare mai relevanta declaratia completa de pe twitter sau tweet-ul complet:

thanks for your support following my injury. I'll come back on the pitch soon as I can to help #AFC. now and in the future #MiaSanArsenal— Mesut Özil (@MesutOzil1088) October 13, 2014

fcdm3
Moderator
14 October 2014 16:11

Cateva stiri: – Thiago s-a antrenat normal marti si e posbil sa-l vedem pe teren sambata in meciul cu Werder Bremen. Ultimul sau meci a fost pe 29 martie, la acel 3:3 acasa cu Hoffenheim, adica in urma cu 6 luni jumatate! Si Ribery s-a antrenat destul de bine cu echipa. – Fundasul lui Bayern, Juan Bernat, a marcat pentru Spania in primul sau meci la nationala! El a stabilit scorul final (Luxemburg – Spania 0:4) in min. 88. – Mesut Ozil a dat ieri o scurta declaratie pe TWITTER: „multumesc celor care ma sustin, acum cand sunt accidentat.” Insa a semnta MIA SAN ARSENAL!!! Si uite asa a lasat loc de interpretari… – Rummenigge a declarat despre stirea din presa spaniola cu privire la venirea lui Ramon Rodriguez Verdejo ca director sportiv la Bayern: „ Ce prostie! Aceasta poveste nu exista! Nu este absolut nimic!”. Surse din interiorul clubului au declarat ca, pana la sfarsitul lui noiembrie, Sammer isi va prelungi cu siguranta contractul scadent in vara lui 2015. In mod normal prelungirea de contract se face pe 3… Citeste mai mult

LoanShark
LoanShark
14 October 2014 14:42

Lahm s-a retras Schweini e accidentat si gata Nationalmannschaft-ul nu mai merge,cred ca Nationala trebuie putin reconstruita si tare imi e frica,ca Low va aduce jucatori gen Mustafi…sper sa aleaga bine pentru ca are destui tineri fotbalisti,astazi cred ca vom castiga cu 3-1,3-0 pentru ca sa fim seriosi nici cu Polonia nu meritam sa pierdem dar asta e viata,dupa victorii mai vin si esecuri si invers.

iliecristian
iliecristian
14 October 2014 12:38

Nationala Germaniei fara Schweini si Lahm este ca mancarea fara sare, foarte greu vor putea fi inlocuiti acesti jucatori de exceptie, mai este si problema in atac unde nu exista un varf veritabil, dupa parerea mea Muller este o improvizatie acolo.

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x