Cel mai asteptat amical international din cadrul acestei saptamani va avea loc diseara de la ora 21:45 intre finalistele Cupei Mondiale din Brazilia de acum mai putin doua luni de zile.

Partida se va desfasura pe Esprit Arena din Dusseldorf, iar nemtii sunt favoriti, asa cum probabil multi se asteptau, cota lor fiind in scadere in ultimele zile. Ramane de vazut daca Argentinienii vor reusi o revansa de moral dupa ce au pierdut finala CM 2014 in fata Germaniei.


Nemtii, se prezinta in pole-position la acest joc, cota scazand in ultimele 2-3 zile de la 2.00 la 1.85 cat este la ora actuala. Ozil si compania nu au pierdut nici un meci in 2014, avand doua victorii si doua remize in amicalele din prima jumatate a anului, dupa care au urmat patru victorii si trei rezultate de egalitate la Cupa Mondiala, competitie la care Lahm si colegii sai au triumfat. Interesant este faptul ca ultimul esec acasa al gazdelor a avut loc acum ceva mai bine de doi ani de zile, tot intr-un amical cu selectionata Argentinei, scor 1-3 in August 2012.


Argentina va fi motivata probabil doar de gandul revansei, insa in rest meciul nu are absolut nici o miza. Desi sud-americanii au in lot jucatori de exceptie precum Di Maria, Aguero, Lavezzi, Mascherano sau Higuain, echipa oaspete nu s-a aratat foarte spectaculoasa in ultima perioada, cu atat mai putin la Cupa Mondiala de anul acesta, acolo unde in numai doua meciuri din sapte ale Argentinei am avut parte de scoruri de over 2,5.  Argentinienii nu au nici o victorie in ultimele trei deplasari, fie amicale, fie oficale, bifand doua remize si un esec.

sursa: casapariurilor.net

0 0 vote
Article Rating
14 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
iliecristian
iliecristian
6 September 2014 20:54

florins: Daca nu facea nimic si mentinea ce-a gasit, era mai bine.

florins
florins
6 September 2014 15:20

Bine ar fi ca de acum inainte antrenorul sa croiasca echipa dupa jucatorii pe care ii are (unii adusi de el) si nu dupa cine stie ce fantasmagorii, la care jucatorii nu se pot adapta. Ca, daca va fi asa, in urmatorul mercato iar vor pleca 2 – 3 jucatori, care nu se adapteaza si iarasi vor fi adusi altii. Si cine garanteaza ca aceia se adapteaza? Fa, domn’le echipa dupa jucatorii pe care ii ai si valorizeaza-i la maximum!

iliecristian
iliecristian
6 September 2014 8:30

Catalin: Nu sunt convins, Guardiola este un antrenor extrem de ciudat, orgolios, capos, etc. Daca 99,9% din antrenorii normali folosesc un anume sistem care s-a dovedit eficient, ei bine, el face parte din categoria cealalta, din 0,1%, care adopta alt sistem, vrea ceva nou pe care numai el il intelege.

Catalin
6 September 2014 0:21

Cu venirea lui Alonso, nici Pep nu va mai folosi sistem cu 3 fundași

iliecristian
iliecristian
5 September 2014 22:38

Scuze, si Guardiola.

iliecristian
iliecristian
5 September 2014 22:35

Acest sistem nu-l foloseste decat Luis van Gaal, din cate stiu, nu mi se pare eficient.

florins
florins
5 September 2014 13:38

Germania a jucat acest meci (probabil aranjat inca dinaintea Cupei Mondiale) cu o echipa incropita, asa ca rezultatul nu merita comentat nicicum. Sunt sigur ca urmatorul meci, oficial (cu Scotia, nu?) va fi tratat cu totul altfel.
De acord, antrenorul trebuie sa caute un fundas dreapta mai bun. Eu nu as persevera cu sistemul cu trei fundasi.

Edi
Edi
5 September 2014 8:43

Bine macar ca in finala situatia a fost inversa si pana la urma ei au fost cu ratarile si noi cu golul. Meciul de miercuri nu a avut nicio miza si oricum 4 ani de acum incolo se va vorbi de Germania ca fiind campioana mondiala.

bavarezul13
bavarezul13
5 September 2014 7:25

Ce meci ciudat! Noi cu ocaziile, ei cu golurile. Nu ca rezultatul ar conta, dar mare noroc au avut argentinienii! Numai in prima repriza Germania a avut 6 ocazii extrem de bune(numarate), iar in a doua repriza si mai multe, aproape de 10 ocazii. As enumera ratarea lui Gomez la 0-0 singur cu portarul, la 0-1 tot Gomez rateaza din 5m cand trage in piciorul portarului, bara lui Reus, faza cu Rudiger din min 80 cand fundasul argentinian respinge si mingea trece la 10cm de vinclu. Eu cred ca echipa a jucat chiar bine, insa 3 jucatori sper sa nu-i mai vad niciodata in ricoul Germaniei(nu se va intampla). Groskreutz(care nu e fundas dreapta si Germania va avea mari probleme pe acel post dupa retragerea lui Lahm) a pierdut toate mingiile, insa Ginter si Durm au fost cei mai depasiti jucatori de meci pe care i-am vazut in ultimii multi ani. De fapt am luat golul 1 la o centrare la care Ginter se opreste crezand ca ajunge la Neuer, golul 2 vine dupa ce Di Maria il face varza… Citeste mai mult

Catalin
3 September 2014 22:31

Deja e 2-0 pentru Argentina, cu toate ca am avut multe ocazii nu am marcat încă.

Cristis100
Cristis100
3 September 2014 21:59

Mi se pare un meci destul de neinteresant , chiar daca se reediteaza finala CM din Brazilia.Ambii antrenori folosesc rezerve,iar jucatorii oricat de mult ar vrea sa castige,nu mai este aceeasi vointa de a castiga ca intr-un meco oficial.Sa nu va miredaca Germania va pierde,pe mine nici nu ma intereseaza acest aspect,atat timp cat este un meci amical .

bavarezul13
bavarezul13
3 September 2014 18:57

Meciul e pe dolcesport, nu si pe digisport.:(

Catalin
3 September 2014 12:59

Badstuber este convocat la națională?

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
14
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x