Germania va juca marti de la orele 21:45 impotriva selectionatei din Kazakhstan dupa ce vineri s-au impus intr-un meci direct, scor 3-0, insa in deplsare. Partida conteaza pentru grupa C de calificare din cadrul preliminariilor pentru CM din Brazilia 2014.

Nemtii conduc grupa C cu cinci puncte avans fata de Suedia insa au un meci mai mult jucat. Singura remiza din aceasta campanie a venit in toamna anului trecut cand Germania a fost egalata acasa de Suedia, scor 4-4, dupa ce au condus cu 4-0. In cele cinci partide disputate pana acum nemtii au marcat de 18 ori, Ozil fiind golgheterul echipei cu cinci reusite. Pe Grundig Stadium din Nurnberg, Germania va incerca sa castige o noua partida care sa le aduca alte trei puncte cu care sunt aproape ca si calificati la Mondialul din Brazilia. Joachim Low va face doua modificari fata de primul 11 cu care a inceput partida de vineri.Bastian Schweinsteiger este suspendat pentru aceasta intalnire iar in locul sau va intra Gundogan de la campioana Borussia Dortmund. Julian Draxler s-a accidentat iar in locul sau va intra Marco Reus, un alt jucator de la Borussia Dortmund. Gotze continua sa fie folosit varf impins in lipsa de atacanti in forma la nemti. Hummels a pierdut primul 11 dupa evolutiile mai putin bune din ultima perioada iar cuplul de fundasi centrali va fi din nou format din Howedes si Mertesacker. Dupa 15 luni in care nu a marcat pentru Germania, Muller a facut-o in ambele partide din acest an. In ultimele trei intalniri directe dintre cele doua echipe Germania nu a primit gol si a marcat de fiecare data minim trei.

Kazakhstanul ocupa penultima pozitie in clasament datorita remizei cu Austria scor 0-0 din toamna anului trecut. Acesta este singurul punct castigat de oaspetii din acest meci pana acum. Kazakhstan a primit 11 goluri pana acum in cinci partide si au marcat doar unul singur in prima partida din grupa scor 1-2 cu Irlanda. Inainte de meciul de vineri Kazakhstan s-a impus scor 3-1 in februarie la Moldova intr-o partida de verificare. Dupa infrangerea de la Astana, antrenorul oaspetilor va face cateva modificari in primul 11. Obiectivul echipei este clar acela de a primi cat mai putine goluri pentru ca un rezultat pozitiv este aproape imposibil in conditiile in care acasa au fost infranti clar cu 3-0. Valeri Korobkin va intra in locul lui Baurzhan Dzholchiyev la mijlocul terenului iar Ulan Konysbayev il va inlocui pe Marat Khairullin pe pozitia de playmaker. Desi nu a evoluat foarte bine varful Sergey Ostapenko va ramane titular si la acest meci.

Germania – Kazakhstan echipe probabile :

GermaniaNeuer – Lahm, Mertesacker, Howedes, Schmelzer – Khedira, Gundogan – Muller, Ozil, Reus – Gotze

KazahstanSidelnikov – Gurman, Logvienko, Dmitrenko, Kirov – Nurdauletov, Korobkin – Dzolchiyev, Konysbaev, Schmidtgal – Ostapenko

sursa: pariuri-x.ro

0 0 vote
Article Rating
20 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
flo
flo
29 March 2013 7:12

@mathias77: add pe mess: ol1ver_kahn . 😀

mathias77
mathias77
29 March 2013 2:21

Am un bilet vacant la Bayern-Juventus pe 2 aprilie. Persoana care trebuia sa mearga cu mine, nu mai poate veni. Daca este cineva interesat, sa-mi lase mesaj.

Schweinsteiger_31
Schweinsteiger_31
29 March 2013 0:37

INFORMATIE :

Partida dintre FC BAYERN si Juventus Torino contand pentru sferturile de finala UEFA CHAMPIONS LEAGUE sezonul 2012-2013 – mansa tur va putea fi urmarita in transmisiune directa pe urmatoarele posturi tv : TVR 1,TVR HD,Digi Sport 2,Digi Sport 2 HD.La aceste posturi se poate adauga si Dolce Sport 2,insa nu exista o informatie sigura referitoare la acest fapt.

sursa : port.ro

PS : LA MULTI ANI MANUEL NEUER.

MIA SAN MIA

annya
annya
28 March 2013 21:24

mai mult decat atat incep emotiile pentru meciul cu juventus. sper ca bayern sa isi revina la forma initiala si sa faca un meci bun
mia san mia!

West
28 March 2013 20:34

A fost ceva normal ca GERMANIA sa cistige ambele meciuri pacat de gafa lui MANUEL NEUER in sfirsit incep meciurile din Bundesliga HAI BAYERN MUNCHEN

bavarezul13
bavarezul13
28 March 2013 12:29

LA MULTI ANI ,MANUEL NEUER!O spun fiind probabil unul din cei mai mari fani ai sai!L-am apreciat atat de mult la Schalke incat mi-l doream la Bayern cu orice pret si de cand a venit am considerat ca nu mai avem nevoie de portar 10ani,indiferent cate greseli ar face Manuel!Si asta pentru ca valorea lui este indubitabila,dupa parerea mea fiind chiar cel mai bun portar din lume!

gery76
28 March 2013 2:05

@AndreiM:
-M-as bucura pentru nationala Austriei daca s-ar califica la baraj in dauna Suediei,pe irlandezi nu-i mai vad in cartile calificarii la baraj[chiar daca-i port un respect deosebit lui Trapp],echipa lui este una imbatranita,iar jucatorii mai tineri sunt net inferiori tehnic ”batranilor Given , Daminan Duff sau Robbie Keanne”,ultimii jucatori cu adevarat mari dupa retragerea generatiei lui Patt Bonner,Ray Houghton, John Aldrige,Andy Staunton, Mick Mc Carthy, Paul Mc Grath,Nial Quinn,Kevin Sheedy sau Tony Cascarino,omologa ”generatiei noastre de aur”.

-Pentru mine Austria momentan ,este dupa Belgia ,cea mai talentata echipa nationala din Europa din asa-zisul esalon 2,jucatori precum Alaba Uzunovic,Harnik ,Arnautovic sau Fuchs ,fiind fotbalisti pe care-i urmaresti cu mare placere[ lui Alaba i-as multumi si pentru o mica suma castigata pe un bilet la pariuri,atunci cand deja-l mototolisem] !

Ribery7
27 March 2013 23:17

La multi ani Manuel Neuer!

gery76
27 March 2013 20:09

-Ma alatur si eu celor ce-i ureaza LA MULTI ANI,lui Manuel Neuer la implinirea varstei de 27 de ani,varsta la care de abia acum portarii incep sa ajunga la deplina maturitate si mai vreau sa urez unui fost mare jucator de la Bayern cu ocazia implinirii a 53 de ani de viata LA MULTI ANI HANS PFLUGLER!,fost mare fundas stanga si chiar capitan la Bayern o perioada,dar si international,ce facut parte din lotul de 22 campion mondial in ’90,numai faptul c-a fost contemporan cu Andy Brehme ,facand sa n-aibamai multe prezente la nationala,inca o data
-LA MULTI ANI ,MANUEL NEUER!
-LA MULTI ANI HANS PFLUGLER!

gery76
27 March 2013 20:01

-Dupa ce meciul trecut din deplasarea din Kazahstan castigat cu 3-0 ,cel mai bun jucator al echipei a fost Thomas Muller,marcand golul 3 si contribuind la foarte multe faze de poarta,iar Neuer a fost foarte sigur la cele 2-3 faze destul de periculoase ale kazachilor,iata ca in returul din Germania ,au primit cele mai mici note din cadrul echipei.

-Daca la Thomas Muller este de vina in primul rand oboseala,extrem de logica dupa un sezon sufocant[Muller a jucat cu 1-2 exceptii in toate meciurile din Bundesliga,din Cupa Germaniei ,Liga Campionilor dar si in cele ale nationalei,in toate patru competitiile,avand prestatii si goluri decisive,la Manuel Neuer a fost clar o lipsa de concentrare,important este faptul ca aceasta lipsa de concentrare a venit intr-un meci facil,sunt convins ca in meciurile cu mare miza el va fi in forma optima.

fcdm3
Moderator
27 March 2013 19:44

@AndreiM: ai perfecta dreptate! Cursa lui Lahm pe dreapta a fost superba.
Rezumatul meciului Irlanda – Austria 2:2 il puteti vedea aici: http://www.youtube.com/watch?v=BmTUCXZ0i5s
Golul lui Alaba a fost in min. 92!
Este al doilea gol consecutiv marcat la nationala, dupa cel de vineri cu I-le Faroe. Bravo, Alaba!

AndreiM
27 March 2013 12:57

@fcdm3: Da, golurile au fost date de jucatorii lui Dortmund dar la golul lui Goetze spectaculoasa a fost incursiunea lui Lahm, golul a fost doar cireasa :D.

Felicitari lui David Alaba pentru golul egalizator din prelungiri, sper sa faca cat mai multe meciuri frumoase, in special pentru Bayern.

La Multi Ani, Manuel!

Catalin
27 March 2013 12:49

Fcdm3 meciul Franța Spania sa jucat pe Stade de France și nu pe Parc de Princess 😉

annya
annya
27 March 2013 12:10

ribery a jucat bine de tot,mai tot timpul erau doi jucatori ai spaniei pe el si chiar si asa a reusit 2 ocazii de gol, pacat ca nu s-au materializat:(
la robben ma asteptam sa dea un gol, ar fi fost bine pt el, iar fi ridicat putin moralul
la multi ani manuel neuer!si la cat mai putine gafe!!!

fcdm3
Moderator
27 March 2013 9:48

Robben a facut un joc bunicel cu Romania, insa la cat de slaba a fost nationala noastra, Robben ar fi putut juca mai bine. Raman la ideea ca e departe de forma de acum 2-3 ani cand “devasta” totul in cale.
Ribery a jucat mai bine ca Robben insa a intalnit campioana mondiala si a avut adversari mult mai buni care l-au tot lovit, l-au tot sicanat. A avut doua ocazii monumentale, una singur cu Valdez i-a sutat acestuia printre picioare dar mingea a ricosat din piciorul portarului alaturi! Pacat de slabiciunea unor fundasi francezi care nu s-au descurcat in fata vulpoilor spanioli, acestia castigand cu 1:0 chiar pe Parc de Princes.

fcdm3
Moderator
27 March 2013 9:37

La Nurnberg, in fata a 43.500 de spectator, Germania a invins Kazahstanul cu 4:1, insa cateva lucruri trebuie subliniate.
Golurile au fost marcate numai de jucatorii lui Dortmund: Goetze, Reus (doua) si Gundogan. In afara de asta nemtii au mai sutat de 6 ori in bara, dintre care doua transversale! Iar Neuer a gafat la golul oaspetilor (facand o preluare prea lunga), gol marcat de jucatorul lui Greuter Furth, Schmidtgal!
Dupa ce echipa a facut un joc bun in prioma repriza si conducea cu 3:0 inmin. 31, repriza a doua a fost foarte slaba facandu-l pe Lahm sa declare dupa meci: “o repriza asa de slaba, cum a fosta a 2-a, nu am mai vazut!”
BILD le acorda notele: Neuer 5, Lahm 2, Boateng 3, Mertesacker 3, Schmelzer 3, Khedira 2, Gundogan 2, Muller 4, Ozil 3, Reus 2, Gotze 2,
Golurile le puteti vedea aici: http://www.youtube.com/watch?v=1YkALKBRMns
Neuer, care si-a cerut scuze fanilor dupa meci (cei de pe stadion l-au huiduit la fiecare atingere de balon dupa gafa facuta!) face azi 27 de ani!
LA MULTI ANI, Manuel!

lesas
lesas
27 March 2013 6:49

ce greseala a facut Neuer, probabil din cauza lipsei concentrari

Ribery7
26 March 2013 22:51

Deci Robben stie sa centreze. La nationala!

fcdm3
Moderator
26 March 2013 20:16

@Ribery7: asa este. Un weekend fara Bayern e greu de suportat, chiar daca joaca nationala Germaniei. Ce-i drept si adversarul Germaniei este unul de duzina…
Apropos, nu stiu daca ati auzit. Meciul tur din Kazahstan s-a jucat la ora locala 24 (!) datorita diferentei de fus orar si datorita faptului ca televiziune ZDF, care a transmis meciul, a dorit ca acesta sa se joace la ora 19, adica sa fie in prime-time in Germania! Iar Federatia de Fotbal din Kazahstan s-a ales cu 1,5 mil. euro pentru decalarea acestui meci!
Banu’ vorbeste!

Ribery7
26 March 2013 19:42

Cat de grea e viata fara vreun meci al lui Bayern timp de o saptamana sau mai mult 🙂
Meciul asta va fi usor, placut ochiului, altceva decat victoria e inadmisibil. As vrea sa marcheze Muller.

Subscribe via Email

Introdu adresa de e-mail pentru a primi notificare pentru orice postare noua adaugata pe site

Urmareste-ne pe Facebook
Parteneri
Help us run this site…
20
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x